Zklamalo mě rozhodnutí prezidenta Pavla podepsat vládní zcela asociální návrh důchodové reformy a absolutně nechápu zmatky, které kolem toho panovaly. Nejdřív dal lidem naději, že novelu nepodepíše, nebo ji dokonce vetuje a pak? Světe div se, prezident ji podepsal. Proč, když k ní má výhrady?
Že mu přijde příliš mírná? S tím rozhodně nesouhlasím! Snižuje se výše nových důchodů, osekají valorizace a zhorší se i podmínky pro předčasné penze. Senioři přijdou časem o tisíce korun, což může celou jednu čtvrtinu z nich už za deset let dostat do příjmové chudoby.
Přitom jsou to lidé, kteří celý život tvrdě pracovali a důstojné penze si zaslouží!
Před týdnem jsem kvůli tomu plísnila Senát, že coby pojistka demokracie naprosto selhal a vyzvala Petra Pavla, aby zákon nepodepsal. S důvěrou, že nedopustí tuhle Fialovu loupež na seniorech.
Místo toho ukázal jen svojí nerozhodnost. Pokud k novele má výhrady, měl zákon vetovat!
Karolína Kubisková, místopředsedkyně Přísahy
Až se to obrátí, bude potřeba vrátit věk odchodu do důchodu na 60 let pro muže a ještě méně pro ženy, podle počtu dětí. Všechna ostatní pohlaví mohou chodit do důchodu třeba ve fialových 68 letech. Neustále roste produktivita výroby, takže reálné to je.
🟥 Něco ze skutečné historie…
Podpisem kapitulačního aktu Japonskem 2. září 1945 skončila sovětsko-japonská i druhá světová válka. Akt byl podepsán v Tokijském zálivu na palubě americké bitevní lodi Missouri. Sovětským občanům k vítězství v této válce poblahopřál vrchní velitel sovětských vojsk I. V. Stalin.
Přístup do diskuse.
*ttps://t.me/selskyrozum
„Neblahé dědictví kryptokomunisty“ F. D. Roosevelta. Za většiny jiných prezidentů, zejména za toho současného senily, by Spojené státy jistě šly do války po Adolfově a Hirohitově boku. 🙁