Pardubice dál vládnou extralize. Favorit vynuloval Olomouc

Hokejisté Pardubic dál potrvzují, že jsou největšími adepty na domácí extraligový titul. V dnešní předehrávce 18. kola porazily doma Olomouc 3:0 a v čele tabulky mají před druhými Vítkovicemi již šestibodový náskok. Vítěznou branku vstřelil v polovině utkání Filip Koffer, ve druhém utkání za sebou udržel brankář Roman Will čisté konto.

Dynamo hrálo už v 6. minutě první přesilovku, v níž nebezpečně střílel Říčka, ale olomoucký brankář Lukáš se stihl přesunout. V urputné bitvě plné osobních soubojů dostali Východočeši k dispozici další početní výhodu v 16. minutě, kdy Olesz narazil u mantinelu Urbana a byl vyloučen do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. V pětiminutovém oslabení se Hanáci ubránili.

Hosté potom mohli jít do vedení, v další šanci se objevil Nahodil, jenže nemířil přesně. V rychlém protiútoku pak vystřelil Adam Musil a pohotovou dorážkou se prosadil Koffer. Pardubice od 32. minuty vedly 1:0, ale potom se musely bránit v oslabení po dvou vyloučeních obránce Vály.

Pardubický náskok mohl zvýšit Matýs, který se ve 48. minutě dostal před brankáře, ale skóre se ještě neměnilo. Zanedlouho po rozehrávce gólmana Lukáše získal puk Zohorna, pohotově našel Kousala, který už nasměroval puk do odkryté branky. Definitivní pojistku pro Dynamo přidal v 58. minutě obránce Vála.

Trenér chválil brankáře

»První třetina byla z naší strany trochu ospalejší. Možná nás zabrzdila i pětiminutová přesilovka, kterou jsme sehráli špatně. Od druhé třetiny jsme se zvedli a dokázali hosty dostat pod tlak. Měli jsme několik pasáží, kdy jsme je motali v pásmu. Za druhé a třetí dějství jsme si podle mě výhru zasloužili. Skvělý výkon opět podal brankář Will, byly tam i skvělé bloky od obránců. Olomouc hraje silový hokej, mají silné beky, proto jsme spokojení,« zhodnotil duel pardubický asistent Richard Král.

Olomoucký kouč Jan Tomajko k tomu připojil: »Začali jsme dobře a první třetinu odehráli výborně. V té druhé už jsme bohužel měli několik výpadků. Za stavu 0:1 jsme si vytvořili pár příležitostí, které jsme neproměnili. Pardubice celkově výborně bránily, těžko jsme se prosazovali, s Pardubicemi si teď tolik šancí nevytvoříte. Bohužel jsme neskórovali, proto jsme nemohli vyhrát.«

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Koffer (A. Musil), 49. R. Kousal (T. Zohorna), 58. Vála (R. Kousal, T. Zohorna). Rozhodčí: Kika, Veselý – Ondráček, Rampír. Vyloučení: 4:3, navíc A. Musil – Olesz oba 5 min. a do konce utkání, Klimek 5 min. Bez využití. Diváci: 8052.