ČTK 18. 5.: Praha – Prezident Petr Pavel udělil záštitu festivalu Meeting Brno, jehož zástupci pozvali do Brna sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SdL). Na dotaz ČTK to dnes uvedla Kancelář prezidenta republiky (KPR)…
To znamená, že také sraz Sudetoněmeckého landsmanšaftu, který se sejde v Brně, je tímto rozhodnutím zaštítěn. Jde vlastně o sjezd tzv. sudetských Němců a jejich organizace, jenž se poprvé od sjezdu Karlovarského sejde na našem území a má státní ochranu. Rozdíl tu jistě je. Tehdy šlo o sjezd Sudetendeutsche Partei, dnes o Sudetedeutsche Landsmannschaft. Názvy se ovšem časem mohou upravit.
Také mezinárodní situace je jiná, i když dnešní požadavky mají v sobě dávný základ. Tehdy šlo o sjezd politické strany, dnes jde o setkání jakési novodobé Heimatfront, o sjezd potomků těch, kteří se tehdy sešli ve Varech a kteří vyhlásili program rozbití republiky. Na rozdíl od onoho dávného sjezdu, který si dával za cíl rozbití republiky, požadavky tohoto typu nejsou zdůrazňovány. Navíc tomuto dnešnímu ochrannou ruku nabídl prezident, nikoli ovšem dr. Edvard Beneš, ale gen. v.v. Petr Pavel.
V této souvislosti je proto velmi aktuální si připomenout část vystoupení prezidenta Beneše ze dne 14. prosince 1945 na pražském sjezdu Svazu osvobozených politických vězňů…
Jakoby bylo směřováno přímo generálovi v.v. Petru Pavlovi:
»…Žádný z vás nezadal k útoku jejich té nejmenší příčiny. Žádný z vás neměl té nejmenší viny, stejně jako ji neměl váš tradičně demokratický národ. Všichni jste věděli, že ani naše vláda neměla viny na tomto politickém zločinu ze září roku 1938 sousedního početně velkého národa…
Ale nejen to. Přijde brzo chvíle, kdy tito viníci se budou před sebou samými a před světem očisťovat z toho, co v těchto letech napáchali. A budou tomu sami věřit, až tyto své nové lži budou přednášet.
Říkal jsem vám při jiných příležitostech, že máte všechno zaznamenat a povědět, co jste zažili ve svých vězeních a koncentračních táborech. Ne snad jen proto, abyste vyložili nám všem svá utrpení, ale proto, abyste se znovu mohli bránit, až oni začnou s touto kampaní. Neboť na válku z let 1938 – 1945 se nesmí nikdy zapomenout. A že začnou, o tom buďte přesvědčeni.
A konečně přijdou opět, aby od očišťování přešli k útoku. Bude to nová reakce, která opět spojí útok na pokrok sociální s útokem na naši svobodu národní a lidskou. Buďte na tento útok připraveni a mějte svá fakta, své záznamy, své vzpomínky, pohotově, neboť nikde se tolik nezapomíná, jako právě v politice. A proto bude zase nutno podržet všem našim odpůrcům z let 1938 – 1945 před očima to, co svět v jejich rukou zažil v Osvětimi, v Dachau, v Mauthausenu, v Ravensbrücku a v řadě jiných německých mučíren.
Opakuji: Na tuto válku se nesmí zapomenout, a aby se nezapomnělo, je ji nutno sebevědomě a důstojně, ve jménu práva a svobody, práva a pravdy, ve jménu lidskosti, živoucí, opravdové a správné lidskosti, stále a stále připomínat.
My. Češi a Slováci, máme na to plné právo…« (Text převzat z Českých národních listů)
Jaroslav Kojzar

☝️Kořeny sudetoněmeckého Landsmannschaftu i rodinné zázemí Bernda Posselta mají společný jmenovatel: nacismus.
Jeho otec Bertolt Posselt byl okresním šéfem Henleinovy Sudetoněmecké strany v Jablonci a podle svědectví se podílel na zastrašování Čechů i formování ozbrojených jednotek Freikorps.
Sledujte @neCT24 | 42TČen
Toto jsou ti Sudeťáci, kteří jsou podle Brázdy stejní jako my, Čechoslováci.
Komunisti a dezoláti se bouří proti Němcům, bez kterých je naše ekonomika v pytli. Co si asi vezmete dneska od Rusáků, vy chytrolíni?
⚠️ 🤔 Znáte tohoto nacistického prcka, spolupracovníka K. H. Franka?
Jmenuje se Siegfried Zoglmann, sudetský Němec z Domažlicka.
Už v 15 letech vstoupil do nacistické strany v Plzni. Po nástupu Hitlera k moci odjel do Německa, přihlásil se do SA, prošel výcvikem. V ČSR na něj byl vydán zatykač za činnost pro cizí moc. Utekl do Bavorska, pracoval v centrále SA v Mnichově.
Oženil se s dcerou nacistického ministerského úředníka a dostal místo u Ribbentropa. Po okupaci se vrátil do Prahy. Kamarád Adolf Eichmann mu sehnal arizovanou vilu židovské rodiny.
Pak už se naplno věnoval germanizaci české a moravské mládeže. Stal se šéfem Hitlerjugend na protektorátním území. V roce 1940 požádal Franka o přímluvu a byl přijat do SS jako Hauptsturmführer.
Řídil arizaci židovského majetku, pořádal nacistické mejdany na zámku Kačina, rozhodoval o činnosti Kuratoria a prováděl další zvěrstva až do konce války.
Těsně před koncem války sbalil veškerý ukradený majetek a s rodinou rychle zmizel do Bavorska. Žádné odsunutí, žádné vyhnání.
Po válce se stal aktivním funkcionářem Sudetoněmeckého landsmanšaftu a dokonce poslancem západoněmeckého Bundestagu. Prosazoval lepší sociální dávky pro bývalé esesáky a jejich rodiny – a uspěl. Za „zásluhy“ dostal Velký spolkový záslužný kříž.
Zemřel v klidu a bohatství v roce 2007.
A pak nám říkali, že v Západním Německu proběhla opravdová denacifikace…
Sledujte @neCT24 | 42TČen
Toto jsou ti Sudeťáci, kteří jsou podle Brázdy stejní jako my, Čechoslováci.
Bavorsko a Sasko = BMW, Siemens, Audi, Bosch, TSMC, MAN, Linde, AMD, VW, Porsche, a Microsoft. A taky skvělé univerzity a inovace. A taky 150000 pracovních míst pro Česko a velké investice . A taky lidé jako my; včetně Sudetských Němců. Co ti chtějí? Pouze si dát s námi pivo. Ale vyprávějte to zapšklým ideologům minulého režimu.
Bolševici rádi vytahují nejrůznější citáty, které se jim hodí do krámu. I já přidám jeden: „Čím neschopnější jsi novinář, tím více si pomáháš sudetskými Němci“. 👍A vítězem se stává… 😀
Já bych použil jiný citát na pana Brázdu – Komu není shůry dáno…
Brázdolf, už máš připravenou vítací vlaječku s hákenkrojcem a nacvičuješ před zrcadlem hajtla k uvítání Posselta a jeho družiny?