Paříží dnes pochodovaly desetitisíce lidí, kteří demonstrovali proti zvýšení věku odchodu do důchodu. Současně ale požadovali, aby vláda upustila od zvyšování vojenských výdajů a peníze místo toho nasměrovala na stabilizaci penzijních fondů.
»Důchodová reforma, jak nás ujišťují úřady, je nutná k zajištění fiskální stability, spravedlnosti a budoucnosti. Na konci ledna však úřady oznámily rekordní vojenský rozpočet ve výši 400 miliard eur. A to je realita, kterou nám úřady nabízejí – válka a chudoba,« řekl zpravodaji agentury TASS jeden z demonstrantů, který se představil jako Jean-Luc.
Měl na mysli prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který koncem ledna ve svém projevu k velení francouzských ozbrojených sil oznámil záměr zvýšit vojenské výdaje o třetinu během období 2024-2030, a to právě na 400 mld. eur Na program vojenských výdajů v letech 2019 až 2025 bylo vyčleněno celkem 295 mld. eur.
»Naše opatření není jen reakcí na důchodovou reformu a zhoršující se životní podmínky. Je to také protest proti kapitalistickému systému,« uvedl jeden z protestujících jménem Sabin.
Kolona demonstrantů pochodovala bez větších incidentů po předem s úřady dohodnuté trase z náměstí Bastily na náměstí Italie na jihu francouzské metropole. Pouze jednotlivci, zřejmě provokatéři, kteří své tváře skrývali pod kuklami a maskami, rozbili několik autobusových zastávek, zapálili odpadkové koše a malovali na zdi domů. S výjimkou těchto epizod byla atmosféra na demonstraci klidná a policie nepoužila slzný plyn ani jiné prostředky.
Odhady účasti se výrazně liší
Podle prefektury metropolitní policie vyšlo tentokrát do pařížských ulic 37 000 demonstrantů. To je výrazně méně než minulou sobotu, kdy se protestu podle úřadů zúčastnilo 93 tisíc lidí. Všeobecná konfederace práce (CGT) ovšem označila dnešní akci za mnohem větší, pochodu se podle ní zúčastnilo 300 tisíc lidí. I to však znamenalo pokles protestní aktivity – v sobotu odbory hlásily, že se pařížské demonstrace zúčastnilo 500 tisíc lidí.
Protesty proti důchodové reformě se konaly i v dalších velkých městech země, zejména v Bordeaux, Lyonu, Marseille, Montpellier, Perpignanu, Rouenu, Štrasburku a Toulouse. CGT hlásí 1,3 milionu účastníků v celé zemi, což je o polovinu méně než během sobotních pochodů. Zřejmě je ale ještě příliš brzy na to, aby se dalo hovořit o celkovém poklesu aktivity demonstrantů. Vše se může změnit 7. března, na kdy odbory naplánovaly velkou celostátní stávku. Předchozí podobné akce se konaly 19. a 31. ledna a 7. a 11. února.
(ici, TASS)
Produktivia – produkce potravin ale i jiného-stále roste Problém je, že celou tuto produkci získává VYKOŘISŤOVATEL a ne ostatní lidé. Pokud by lidé vytvořili financovali a řídili státní teroristický aparát -policisty/tky , úřednice/úředníky ministerstva vnitra, státní zástupkyně/ce, soudkyně/ce, hlídačky, hlídače vězňů a a vytvořili státní a veřejnou správu , bylo by dost prostředků na důchody i při menším počtu lidí v produktivním věku.
To může nastat budou li všichni lidé vlastníky přírodních zdrojů , výrobních prostředků i jiných druhů KAPITÁLU, zejména finančního.
———–
čína zemědělství družstva :
Dříve bylo potřeba 50 lidí, aby denně pohnojili 67 hektarů půdy. Dnes může jeden člověk obsluhovat pět dronů a denně pohnojit 100 hektarů půdy. »Efektivita se zvýšila v řádu desetinásobků,« řekl Luo s úsměvem. »Letos naše DRUŽSTVO osázelo více než 733 hektarů rýží.
Vykořisťovatelům po zániku socialistického společenství otrnulo.
Kdysi u každého soustruhu stál jeden soustružník, Organizačním opatřením došlo ze jeden soustružník zvládl práci na třech soustruzích – zvýšila se PRODUKTIVITA práce.
Ve středověku muselo na jednoho jezdce pracovat zhruba 35 sedláků.Těsně po r. 1950 vyprodukoval jeden člen JZD -jednotného zemědělského družstva.- potraviny pro zhruba 35 lidí.
—produktivita na jednoho člověka stále poroste.
–k řešení není počet produktivních lidí na počet důchodců
———-
Před r.1689 chodily ženy do důchodu v 55 letech, muži většinou v 60 letech. Na průběžné financování důchodů a nejen na ně peníze byly. Státní rozpočet nevykrádali a neloupili zahraniční kapitalisté – kolonizátoři a okupanti a domácí kapitalisté – velkostatkáři často etničtí feudáli, kteří uloupili zemědělcům půdy , lesy, vodu, s využitím tajné policie, úřednic a úředníků katastrálních úřadů , soudkyň a soudců NEZÁVISLÝCH na ZÁKONECH, hlídačů vězňů
——–Na armády NATO musíme odvádět 70 – 80 miliard ročně.
Co si Francouzi zvolili, to mají. Stejně jako voliči v rozbitém Československu.