Nemají tu co dělat

Proč odešli poslanci opozičních stran z jednání o stanovisku k sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu? Zdůvodnění, které nabídli, mně příliš zavání zbabělostí. Podle mne, na rozdíl od zdůvodňujícího poslance Bendy, nejde vůbec o zbytečně nastolený problém, který může narušit naše vztahy s Německem, ale o strach. Jsem přesvědčena, že opozice se bojí vyjádřit svůj názor.

Jde pochopitelně o voliče. Jestliže by se postavila proti předloženému stanovisku vyzývajícímu ke zrušení sjezdu sudetoněmeckého sdružení, může ztratit ty, kteří mají vazby na SdL. Pokud ovšem by se postavila proti vládní většině, postavila by se za sjezd, ale stále ještě žije mnoho těch, kteří si jsou vědomi, kdo vlastně se přičinil, že začala 2. světová válka a kdo rozbil naši předválečnou republiku. Jsou také mezi voliči pravicově proevropsky orientovaných stran. Také to by jistě mělo vliv na hlasy ve volbách. Příklon na kteroukoli stranu by mohl být pro tyto strany těžkou ranou.

Proto se rozhodla vyhnout se hlasování. Šlo tedy o zbabělost a vypočítavost. Cílem bylo vyhnout se problému, který vyvolala skupina odnárodněných jedinců z Brna.

Žijeme v zemi, která si stále ještě pamatuje, co znamenal Mnichov a okupace. Proto tady spolek, jenž se hlásí k odkazu těch, co rozbili naši republiku, nemá, co dělat. Je demokracie. Může tedy klidně zasedat doma. Tady jejich domov už totiž dávno není.

Kateřina Jirousová

Související články

6 KOMENTÁŘŮ

  1. Miloš Vystrčil, předseda Senátu ČR, převzal záštitu nad konáním festivalu Sudetendeutsche Landsmanschaftu v Brně.
    Tak už je to venku. Němečtí nacisti mají oficiální podporu české protinárodní protivládní opozice.
    Vystrčile, styď se !!!!

  2. Sudeťácký německo-opoziční sabat v ČR vymysleli a zosnovali v Německu a chystají se to uskutečnit s pomocí české prosudeťácké kolaborace – ODS TOP-09 STAN KDU-ČSL Piráti. Němci se nesmířili s výsledky a důsledky 2. světové války a chystají se je přepisovat, ovšem s majetkovými důsledky ve prospěch Německa na úkor a účet válečných vítězů a vítězného Československa.
    Hanba nefackuje české pomahače německých neoprávněných majetkových nároků. Myslím že by měl opozici profackovat český národ, jako to udělal v minulých parlamentních volbách.
    Hanba české prosudeťácké a pronacistické klice a kolaboraci!!

  3. Paní doktorko, nechce se mi věřit, že to, co tvrdíte myslíte vážně. Koalice si ten pseudobroblém do sněmovny přinesla sama. Vidíte snad jediný důvod, proč by jí přitom opozice měla svítit? Svým odchodem vyjádřila svůj názor zcela jistě dostatečně přesvědčivě.
    Já za zbabělost považuji naopak to, že nedokážete říci jediné křivé slovo proti straně Afd, která označuje vyhnání sudetských Němců za genocidu, žádá zrušení Benešových dekretů a má jako parlamentní strana možnost s těmi dekrety reálně něco udělat. Ale chápu, tady se o tom mluvit nesmí.😀

    • Je to tím, že AfD žádný sraz v Brně nespořádá. Strašit nyní veřejnost AfD je zbytečné.

Comments are closed.

- Advertisement -

Poslední zprávy