Úplné znovuotevření je příležitost, kterou si Hongkong nemůže nechat ujít

Rozkvět zvláštní administrativní oblasti Hongkong se znovu solidně vrátil tím, že v pondělí bylo plně obnoveno přeshraniční cestování s čínskou pevninou. Město zažilo v posledních třech letech těžké časy – krátce po násilnostech v roce 2019 ho zasáhla tříletá pandemie. Dlouho očekávané úplné znovuotevření hranic je pro Hongkong příležitostí k oživení ekonomiky a dalšímu zapojení do plánu Oblasti Velkého zálivu Kuang-tung-Hongkong-Macao.

Vzhledem k tomu, že čínská pevnina zrušila svá omezení cestování, Hongkong pravděpodobně zaznamená 7,6procentní nárůst hrubého domácího produktu, uvádí Goldman Sachs Group Inc. Město jako mezinárodní finanční centrum bylo jednou z oblíbených turistických destinací mezi lidmi z čínské pevniny. Ze 154 milionů odchozích cestujících z čínské pevniny před pandemií mířilo podle statistik Světové banky a hongkongského úřadu pro cestovní ruch 36 procent do Hongkongu.

Příliv turistů z čínské pevniny po úplném znovuotevření hranic se považuje za významný pro stimulaci cestovního ruchu a nakupování v Hongkongu. V lednu, poté, co Čína optimalizovala své předpisy ohledně covid-19, vzrostl podle nejnovější zprávy S&P Global index nákupních manažerů Hongkongu na 51,2, což je první expanze od loňského srpna.

»Během sedmidenního volna na čínské Svátky jara se cestovní ruch a maloobchod v Hongkongu ve srovnání s obdobím před dvěma lety zjevně oživily, přičemž v nákupních centrech a na scénických místech bylo vidět více turistů,« citovaly Global Times ředitele Rady cestovního ruchu Hongkongu Timothyho Chui Ting-ponga.

FOTO – CRI

Hongkong už není městem, kterým byl před třemi lety, kdy byl pohlcen násilím podněcovaným Západem, a úplné znovuotevření je pro město příležitost, jak vykročit vstříc nové budoucnosti. Čínská ústřední vláda přijala mnoho opatření, aby zajistila hladkou implementaci politiky »jeden stát, dva systémy« a stabilitu města.

Uzákonění hongkongského zákona o národní bezpečnosti, reforma hongkongského volebního systému, která stanovila základní volební metodologii pro volební výbor, výkonnou a legislativní radu, jakož i začlenění principu »vlastenci vládnou Hongkongu« do komuniké ze 6. plenárního zasedání 19. Ústředního výboru KS Číny vydláždily cestu pro novou éru řádné správy věcí veřejných v Hongkongu.

V této souvislosti znamená obnovení cestování mezi čínskou pevninou a Hongkongem po třech těžkých letech boje proti pandemii, že město je připraveno na nový ekonomický růst. Kromě toho si tento rok připomínáme 10. výročí iniciativy Pásmo a stezka, takže hongkongská vláda může plně využít příležitosti k interakci se zeměmi a regiony v rámci iniciativy Pásmo a stezka a zapojit se do celkové rozvojové strategie země a plánu rozvoje Oblasti Velkého zálivu Kuang-tung-Hongkong-Macao.

To však neznamená, že před námi nejsou žádné výzvy. Některé západní země se nikdy nevzdaly svých pokusů zasahovat do vnitřních záležitostí Číny a využívají Hongkongu, Tchaj-wanu a Sin-ťiangu k omezování čínské vlády. V této souvislosti závisí to, zda Hongkong dokáže využít příležitosti k úplnému znovuotevření, na jeho společnosti.

Po třech těžkých letech chtějí lidé z Hongkongu mír a rozvoj. Město bylo známé jako jedno z klíčových světových finančních, námořních a obchodních center a svobodný přístav. Znovuotevření je příležitostí. K tomu, aby město plně využilo této příležitosti k oživení jako multikulturní metropole, k účasti na mezinárodních výměnách a ke zvýšení své globální stopy, je zapotřebí jednota.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy