Rubio: Evropa bude muset za svou bezpečnost platit a opustit sociální programy

Evropské země budou muset opustit některé sociální programy, aby mohly zvýšit své výdaje na obranu, oznámil americký ministr zahraničí Marco Rubio.

Šéf americké diplomacie vystoupil na slyšení v americkém Kongresu a odpověděl na řadu otázek týkajících se vojenských výdajů, včetně výdajů evropských členů NATO. Podle Rubia si Evropa zvykla spoléhat se na USA, pokud jde o její bezpečnost, a upřednostňovat sociální programy před vojenskými výdaji. Tyto doby jsou však pryč; každá země NATO musí být schopna bránit své suverénní území.

Jak zdůraznil Rubio, závazky ke zvýšení výdajů na obranu znamenají skutečné výdaje na obranu, nikoli vojenské důchody či jiné dávky. Sociální zabezpečení by mělo být vynakládáno jinde. A protože ekonomiky většiny evropských zemí nerostou, budou muset buď zvýšit daně, nebo omezit sociální programy. To vše jen proto, aby mohly utratit více peněž na obranu…

Takže banánová Evropa, s banány z dovozu.

Stručně řečeno, USA dávají jasně najevo, že za ochranu se musí platit. A čím více, tím lépe. Prozatím je to 5 % HDP a potenciálně i více. Rubio chce vyvolat novou »kubánskou« revoluci v Evropě. Celá poválečná Evropa se drží modelu sociálního státu, jako systému společenské dohody. Tím je podmíněna i stabilita v EU. Bez sociálního státu přijdou nutně velké sociální otřesy, které smetou jakékoli zbrojní šílenství a politiku válek.

Ioannis Sideropulos

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy