Průzkum veřejného mínění mezi 4 700 mladými lidmi do věku 30 let v 30 zemích světa ukázal, že 84,7 procenta respondentů uznává, že rozvojová cesta by měla být na základě reálné skutečnosti, a domnívá se, že modernizace není možná jen podle jediného modelu s jediným standardem. Více než 80 procent mladých lidí po celém světě souhlasilo s konceptem rozvoje »zájmy lidí jsou na prvním místě« a obecně oceňuje to, že čínská modernizace je modernizací společného bohatství všech lidí.
Globální průzkum veřejného mínění nazvaný »Čína na nové cestě« byl společně sponzorován think-tankem CGTN (China Global Television Network) a institutem pro národní správu a ekosystém veřejného mínění na Čínské lidové univerzitě. 4700 respondentů pochází ze 30 zemí na pěti kontinentech. Rozvinuté země jako USA, Velká Británie, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Austrálie a další představují 40 procent a rozvojové země jako Keňa, Nigérie, Pákistán, Indonésie, Peru, Argentina a další představují 60 procent.
Světová mládež podle průzkumu vysoce hodnotila vývoj Číny za poslední desetiletí. Mezi nimi 78,9 procenta mladých lidí vysoce oceňuje úspěchy v čínském hospodářském rozvoji. 83,1 procenta respondentů se domnívá, že Čína dosáhla velkých pokroků v oblasti vědy a technologie. 74,1 procenta respondentů věří, že čínská mezinárodní pozice nadále roste. 79,1 procenta dotázaných mladých se domnívá, že Komunistická strana Číny si zaslouží důvěru Číňanů.
V současné době se navzájem překrývají stoleté změny a epidemie covid-19. Na pozadí kontinuálních geopolitických konfliktů a neustálého zhoršování prostředí globálního rozvoje bezpečnosti svět očekává, že uslyší více čínských návrhů a čínských moudrostí. Ve zprávě pro 20. sjezd KS Číny se zdůrazňuje, že Čína bude aktivně podporovat budování společenství osudu lidstva. Úroveň uznání tohoto pojetí představuje 84,2 procenta v rozvinutých zemích a 79,5 procenta v rozvojových zemích.
S běžnými hodnotami »míru, rozvoje, rovnosti, spravedlivosti, demokracie a svobody« a Globální rozvojovou iniciativou předloženou Čínou souhlasí 83,5 procenta a 84,5 procenta globálních respondentů. Kromě toho 84,2 procenta respondentů podporuje stanovisko ve zprávě pro 20. sjezd KS Číny »rozhodně se postavit proti hegemonismu a mocenské politice ve všech formách«.
V souvislosti s rostoucí nejistotou globálního rozvoje a poklesem světové ekonomiky zůstává 71,1 procenta dotazovaných mladých lidí z celého světa optimistických ohledně udržitelného růstu čínské ekonomiky a 68 procenta respondentů se domnívá, že vliv čínské kultury se současně také zvýší. Navzdory zadržování, blokádě a potlačování Spojenými státy v oblasti vědy a technologie je 79,3 procenta světových dotazovaných mladých lidí optimistických ohledně vývoje čínské technologie v příštích pěti letech.
(pr)
Velký pokrok v Číně nastal i v oblasti kultůry, pokud student vysloví jiný názor než je oficiální názor komustické strany Číny, dostane dvě rány obuškem do hlavy, dříve dostal jen jednu. V tomhle ohledu je pokrok 100%