Hongkong byl znovu hodnocen jako nejsvobodnější ekonomika světa

Podle »Výroční zprávy o světové ekonomické svobodě 2022«, kterou vydal kanadský think-tank Fraser Institute, ukazuje, že Hongkong byl opět hodnocen jako nejsvobodnější ekonomika ze 165 ekonomik světa. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning uvedla, že vítá lidi z obchodních kruhů z celého světa, aby využili příležitosti a hledali více obchodních příležitostí a dosáhli většího rozvoje v čínském Hongkongu.

»Hongkongská ekonomika se s plnou podporou ústřední vlády prudce rozvíjí, status Hongkongu jako mezinárodního finančního centra, centra lodní přepravy a obchodního centra se nadále upevňuje, a Hongkong si udržuje svobodné a otevřené podnikatelské prostředí v rámci právního státu,« uvedla Mao Ning dnes na pravidelné tiskové konferenci s tím, že na pozadí pomalého globálního dodavatelského řetězce a slabého světového hospodářského růstu je skutečně povzbudivou zprávou, že čínsko-evropský nákladní vlak s předstihem dosáhl počtu deseti tisíc vypravených vlaků.

»Čínsko-evropský nákladní vlak je provozován po 82 trasách, které vedou do 200 měst ve 24 evropských zemích, a stal se ‚urychlovacím ventilem‘ hladkého obchodu mezi Čínou a Evropou. Zavedení čínsko-evropského nákladního vlaku účinně podporuje hospodářský a sociální rozvoj zemí a regionů podél trasy, a také hraje důležitou roli při stabilizaci globálního průmyslového řetězce a dodavatelského řetězce a při podpoře post-epidemické obnovy světové ekonomiky,« upřesnila.

Podle mluvčí jsou Čína a EU důležitými hospodářskými a obchodními partnery a důležitou silou při budování otevřené světové ekonomiky. Navzdory dopadu složitých faktorů, jako je epidemie, prokázala hospodářská a obchodní spolupráce mezi Čínou a EU silnou odolnost a vitalitu. V roce 2021 přesáhl objem dvoustranného obchodu mezi Čínou a EU 820 miliard amerických dolarů, což je rekordní hodnota. V prvním pololetí letošního roku činil podle posledních údajů Eurostatu objem obchodu 27 zemí EU s Čínou 413,9 miliardy eur, což představuje meziroční nárůst o 28,3 procenta. Tato čísla plně ukazují, že Čína a EU mají úzké hospodářské vazby a obrovský potenciál pro spolupráci.

Mao Ning zdůraznila, že tváří v tvář stále složitější mezinárodní situaci potřebuje svět více mostů a silnic, nikoli zdí. Dopředným směřováním vztahů mezi Čínou a EU by mělo být to, že Čína a EU si podají ruce, aby se rozvíjely a prosperovaly, a podporovaly mezinárodní spolupráci a lidský pokrok.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy