Na 23. mezinárodním průmyslovém veletrhu v Číně (CIIF), který se konal ve dnech 19. až 23. září v Šanghaji, byla výrazná evropská účast, společnosti představily nejmodernější technologie a projevovaly silnou důvěru v čínský trh.
Německý konglomerát Siemens, který obsadil výstavní plochu o rozloze více než 1000 metrů čtverečních, představil svůj Industrial Operations X, otevřené a interoperabilní portfolio pro automatizaci a provoz průmyslové výroby, čímž naznačil svůj oficiální vstup na čínský trh.
Společnost Siemens navázala spolupráci s čínským Výzkumným ústavem pro informace o strojírenském průmyslu, aby vytvořila platformu pro hodnocení schopností digitální transformace pro malé a střední podniky. Prostřednictvím této platformy mohou společnosti vyhodnotit své základní schopnosti digitální transformace a svůj aktuální status.
»Technologické inovace se stávají hlavní hnací silou čínského průmyslového růstu tváří v tvář dvojí výzvě, kterou je hospodářské oživení a klimatické změny,« řekl Wang Chaj-pin, výkonný viceprezident společnosti Siemens Ltd. v Číně a generální ředitel divize Digital Industries společnosti Siemens Greater China.
Další německý podnik, Bosch Rexroth, na akci přivezl platformu ctrlX AUTOMATION. Tato platforma nabízí komplexní řešení zaměřené na obsluhu výrobních zařízení budoucnosti.
Společnost se rovněž těší, že bude podporovat proces globalizace čínských zákazníků prostřednictvím své celosvětové servisní sítě, uvedl Sia Wej-čung, viceprezident divize Factory Automation společnosti Bosch Rexroth China., viceprezident divize Factory Automation společnosti Bosch Rexroth China.
Na veletrhu CIIF došlo k zintenzivnění spolupráce mezi evropskými společnostmi a jejich čínskými protějšky. V den zahájení podepsala francouzská společnost Schneider Electric dohodu o strategické spolupráci se společností SunShine Pumps (Tchien-ťin), která se zaměřuje na výrobu a provoz špičkových inteligentních zařízení a jejímž cílem je zkoumat možnosti spolupráce v oblasti digitalizace a vývoje softwaru.
Bylo zřízeno několik národních pavilonů, které představily nejnovější úspěchy v oblasti průmyslových technologií z různých zemí. V německém pavilonu bylo představeno více než 20 výrobků a služeb a italský pavilon přivezl více než 60 italských společností a průmyslových sdružení, zatímco na předchozím ročníku CIIF jich bylo 50.
»Všechny zúčastněné podniky a instituce mají absolutní důvěru v tuto výstavu,« řekl Augusto Di Giacinto, obchodní komisař Italské obchodní agentury v Šanghaji.
CIIF jako klíčová platforma propojující domácí a mezinárodní průmyslové podniky a sbližující celý průmyslový dodavatelský řetězec se snaží usnadnit mezinárodní výměnu a praktickou spolupráci mezi průmyslovými podniky a podpořit realizaci průmyslových úspěchů, uvedl Wang Chung, představitel ministerstva průmyslu a informačních technologií.
Po třech letech odmlky způsobené pandemií se veletrh CIIF letos vrátil do běžného režimu s výstavní plochou 300 000 metrů čtverečních, na které se představilo více než 2800 zúčastněných společností z 30 zemí a regionů.
Téměř tisícovka nových inovativních technologií a produktů si během akce odbyla svou veřejnou premiéru. Letošní 23. ročník veletrhu CIIF zaznamenal podle organizátorů rekordní hodnoty, pokud jde o počet vystavovatelů, velikost výstavní plochy a počet účastníků.
(Xinhua)