Druhý mezinárodní veletrh dodavatelských řetězců v Číně (CISCE) se bude konat od úterý do soboty v Pekingu.
Jako první veletrh na světě na národní úrovni zaměřený na dodavatelské řetězce přivítá akce lídry a odborníky z průmyslu z celého světa a pomůže podpořit globální spolupráci v oblasti průmyslových a dodavatelských řetězců. Následuje přehled toho, co lze letos od této události očekávat.
ŠIRŠÍ ÚČAST
Veletrh s tématem »Propojení světa pro společnou budoucnost«, který pořádá Čínská rada pro podporu mezinárodního obchodu (CCPIT), přiláká podle CCPIT více než 600 společností, což je přibližně o 20 procent více než na prvním veletrhu v roce 2023.
Zahraniční vystavovatelé budou tvořit 32 procent z celkového počtu, ve srovnání s 26 procenty v loňském roce. Největší podíl zahraniční účasti budou mít americké společnosti, přičemž výrazně vzroste i počet podniků z Evropy a Japonska. Společnosti ze zemí zapojených do iniciativy Pás a stezka budou tvořit 40 procent zahraničních vystavovatelů na letošním ročníku.
Čína, aby podpořila spolupráci s méně rozvinutými zeměmi, pozvala na veletrh mnoho afrických podniků a poskytne jim zdarma stánky, aby mohly prezentovat své produkty.
Na úterním zahájení veletrhu se očekává účast více než 1 000 zástupců z celého světa, včetně politických osobností a obchodních elit. Odhaduje se, že pětidenní akce přiláká celkově přibližně 200 000 odborných návštěvníků.
LEPŠÍ PREZENTACE
Globální lídři průmyslu představí na veletrhu v hlavním městě Číny své nejmodernější technologie a inovativní řešení pro dodavatelské řetězce.
Společnosti Maersk a Sumitomo Electric plánují na akci představit nové produkty, zatímco Siemens přinese špičkovou technologii průmyslové automatizace. China Resources a Honeywell představí technologie v oblasti ochrany životního prostředí a snižování emisí uhlíku, zatímco Rio Tinto, Bosch, Baowu Steel a XPENG budou společně vystavovat v zóně chytrých vozidel.
Na veletrhu 2024 bude představená nová výstavní oblast věnovaná pokročilé výrobě, která doplní loňské oblasti čisté energie, chytrých vozidel, digitálních technologií, zdravého života, zeleného zemědělství a služeb dodavatelských řetězců.
V nové oblasti bude představen kompletní globální průmyslový řetěz pokročilé výroby, zaměřený na čtyři kategorie – výzkum a vývoj a design, aplikace nových materiálů, klíčové komponenty a zpracování, inteligentní výrobu a špičkové vybavení.
Čestnou zemí letošního veletrhu bude Maďarsko. Pavilon Maďarska představí vedoucí průmyslové odvětví, jedinečné zdroje, kulturní dědictví, krásné krajiny a národní image této země.
TĚSNĚJŠÍ SPOLUPRÁCE
Veletrh by měl dále posílit globální konsensus o spolupráci v průmyslových a dodavatelských řetězcích, což pomůže podnikům z celého světa efektivněji se integrovat do globálních dodavatelských řetězců.
»Vzhledem ke koexistenci příležitostí a výzev v průmyslové transformaci a mezinárodní expanzi má CISCE významnou důležitost,« uvedl David Xu, prezident společnosti Bosch China.
CISCE funguje jako klíčový most pro podporu komunikace a spolupráce v rámci celého dodavatelského řetězce, poznamenal Li Zheng, strategický ředitel německé společnosti WOLQE, zaměřené na inkubaci startupů v oblasti nových energií.
V průběhu veletrhu se bude konat sedm tematických akcí, na kterých budou domácí i zahraniční hosté diskutovat do hloubky. Kromě toho proběhne více než 300 aktivit, od ranních setkání po obchodní jednání.
Na akci bude vydána Pekingská iniciativa, která si klade za cíl podporovat stabilní a hladké globální dodavatelské řetězce, a zveřejněna vlajková zpráva, která nabídne analýzu nových trendů v dodavatelských řetězcích a vytvoří globální mapu pro 11 klíčových průmyslových odvětví, včetně humanoidních robotů, chytrých automobilů a integrovaných obvodů.
Jako první svého druhu na světě budou také představeny dva nové indexy, které poskytnou vládám a podnikům jasnější přehled o vývojových trendech a rizicích globálních dodavatelských řetězců.
(Xinhua)