Čínští a evropští akademici diskutují o otázkách lidských práv

Více než 60 úředníků a odborníků na lidská práva z Číny a evropských zemí, včetně Německa, Británie, Švédska, Francie, Itálie, Španělska, Portugalska a České republiky, se v úterý sešlo v Berlíně na semináři zaměřeném na ochranu »nových a vznikajících práv«.

Seminář se zabýval klíčovými tématy, jako jsou sociální práva, ekonomická nerovnost, propojení digitálních technologií a lidských práv a ochrana lidských práv v kontextu změny klimatu.

Ma Huaide, viceprezident Čínské společnosti pro lidská práva a prezident Čínské univerzity politických věd a práva, uvedl, že ochrana vznikajících práv se stala novým tématem ve vývoji globálních lidských práv.

Ma zdůraznil snahy Číny o ochranu online bezpečnosti a práva na soukromí občanů, stejně jako o podporu ochrany životního prostředí a zeleného rozvoje. Rovněž vyzval ke globální spolupráci pro přijetí přístupu »člověk na prvním místě«, k podpoře skutečného multilateralismu s cílem vyhnout se nerovnováhám v globálním řízení vznikajících práv a k podpoře konsenzu prostřednictvím otevřenosti a spravedlnosti.

Helga Zepp-LaRouche, zakladatelka a předsedkyně německého think tanku Schiller Institute, ocenila čínskou vizi sdílené budoucnosti lidstva, stejně jako iniciativy jako Globální rozvojová iniciativa, Globální bezpečnostní iniciativa a Globální iniciativa pro civilizaci, které přesahují úzké geopolitické zájmy a reagují na moderní potřeby lidských práv.

Jure Zovko, prezident Mezinárodní akademie pro filozofii věd, zdůraznil důležitost dialogu mezi civilizacemi a vyzval k vzájemnému učení za účelem ochrany lidí a jejich životních podmínek a ke zmírňování rizik spojených s globalizací.

Jiang Jianxiang, ředitel Centra pro lidská práva na Central South University, uvedl, že rozmanitost konceptů vznikajících práv a jejich ochrany odráží kulturní rozmanitost mezinárodního společenství. Zdůraznil potenciál pro nové poznatky prostřednictvím hlubší spolupráce a výměn mezi čínskými a evropskými institucemi a odborníky na lidská práva.

Seminář, který se poprvé konal v roce 2015, je nyní ve svém osmém ročníku a představuje institucionalizovanou platformu pro důkladné výměny a spolupráci v oblasti lidských práv mezi Čínou a Evropou.

Letošní seminář společně pořádaly Čínská společnost pro lidská práva a Centrum pro lidská práva na Central South University, organizovala jej Nadace pro německou a čínskou kulturu a spolupořádaly jej Univerzita v Münsteru a Mezinárodní akademie pro filozofii věd.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy