Co je důvodem že takzvaný Svobodný svět se má vymezit vůči Číně

Pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a poslankyně Eva Decroix, se 1. září v Praze uspořádal summit Meziparlamentní aliance pro Čínu (IPAC).

Aliance vznikla před třemi lety a sdružuje poslance tzv. demokratických zemí, kteří se zaměřují na vztahy s Čínskou lidovou republikou. V úvodu této konference vystoupila Adamová a uvedla, že s ruským útokem na Ukrajinu se bezpečnostní rizika spjatá s mezinárodním vlivem Číny ukázala ještě naléhavějšími.

Vymezení postojů vůči Číně na národní úrovni je podle ní složitý úkol. Zdůraznila potřebnou jednotu a solidaritu tzv. demokratických států při jednáních s Čínou. Pražského summitu IPAC se zúčastnilo přes padesát zákonodárců z více než dvaceti zemí. Účastníci hovořili o bezpečnosti Tchaj-wanu, otázce Hongkongu, lidských právech a čínském projektu ekonomické diplomacie známém jako nová Hedvábná stezka.

Na tuto konferenci Meziparlamentní aliance pro Čínu (IPAC) reagoval generální tajemník Komunistické strany Československa Roman Blaško, který poznamenal. »Jsem hluboce znepokojen tím, že takovýto summit pořádá samotná předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, což je jeden nejvyšších ústavních činitelů, to je nejen velice vážný krok proti zájmům České republiky, který bude mít negativní dopad na naši Českou republiku, ale hlavně vměšování do vnitřní politiky Čínské lidové republiky« a dodal »Z druhé strany mě to nepřekvapuje, protože tato vláda už tohle dělá od začátku co je u moci. Osobně doufám, že už to dlouho trvat nebude«.

Ve jménu výhry při totální porážce

Je potřeba odsoudit toto pokrytectví a dvojí metr českých politiků, co jsou v současnosti u moci. Jejich vylhané a ničivé tažení, které je evidentně proti českým zájmům se projevilo na konferenci Meziparlamentní aliance pro Čínu (IPAC), jež se odehrávalo pod taktovkou předsedkyně Parlamentu ČR Markéty Adamové Pekarové a poslankyně parlamentu ČR Evy Decroix, kde z zjevným cílem bylo onálepkovat Čínu jako porušovatele lidských práv a svobod. Co na tom že realita je jiná, co na tom, že zájmy pro něž tyto dvé dámy spolu s dalšími vystupujícími, pracují pro Spojené státy americké. Větší pokrytectví snad už být nemůže. Tito lidé hájí zájmy imperiální vrstev a je jim ve skutečnosti úplně jedno, že v USA nejsou dodržovány lidská práva, že nemají lidé v těchto západních zemích ve velké většině ani právo na základní lékařskou pomoc, ve svých zemích se odstraňování chudoby vůbec nezabývají.

Pojďme ale k samotné konferenci. Už samotný název vypovídá o tom, kam tato konference směřuje a co má vyjádřit. Svobodný svět se má vymezit vůči Číně, tak zněl letošní název této sešlosti, která přijala závěry, že členové a různí zákonodárci budou vyvíjet tlak na vlády jednotlivých zemí, aby přijaly politická a hospodářská opatření vůči Číně. Co to znamená? Co znamená »svobodný svět«, co znamená »vyvíjet tlak« a co znamená přijmout »politická a hospodářská opatření«? Zřejmě si neuvědomili, že ve světě nadnárodní politiky došlo dávno ke změnám a centrum ekonomiky a řízení světa se přesouvá na euroasijský kontinent.

Senátor Pavel Fišer se vyjádřil: »Pravidla založená na pořádku, založeném na úctě a cti, nikoli na použití násilí. To jsou pravidla, která nás spojují ve smyslu solidarity«. Fišer a ostatní popírají svá slova, protože v České republice v současnosti prosazují sociální politiku, jako je zvyšování hranice odchodu do důchodu, okrádání důchodců přímo tím, že zmrazí zvyšování penzí v rámci inflace, ve jménu západního kapitálu a už to samotné je doslovná likvidace lidských práv a tak bych mohl pokračovat dále. Politika vyjádřena touto druhořadou mezinárodní aliancí IPAC je vyvolávání dojmu a nálepkování jiných velmocí pro umožnění a zachování zločinného parazitování v zájmu Západu s využitím zákonné moci.

V závěrech této sešlosti zazněli slova ve smyslu toho, že je potřeba vybudovat druhý ekonomický pilíř a že chtějí pomoci také rozvíjet alternativy k čínské iniciativě Pásmo a cesta, která při poměrně mnoha příležitostech ukázala, že končí v dluhové pasti, nebo v politických pastech kvůli provázanosti. Zřejmě si ale dotyční neuvědomili jednak naivitu a totální nesmyslnost svých myšlenek. Neboť když už nic, tak zaspali dobu. Tyto procesy se plánují na globální úrovni celou řadu let a musí být pro ně vytvořeny podmínky vycházející třeba z počtu obyvatel a tím pádem objemu ekonomických ukazatelů. BRICS je toho důkazem, a kromě toho právě BRICS se ukázal alternativou, o kterou má zájem celá řada zemí jako o samotnou alternativu vůči západním ekonomikám jako jsou G20. Mimochodem neúčast lídrů Ruské federace a hlavně Číny na připravovaném summitu G20 v Indii skončí slušně řečeno patem, kde USA bude a možná dosáhne velkého ekonomického zázraku v podobě odsouzení Ruska a Číny jako ideologické hrozby. A tohle si myslím G20 nikam ve své podstatě neposune. Spíše to bude, jak píší liberální a dokonce prozápadní media patová situace. Ekonomiku G20 to však nijak nevyváží ani neposune.

Na konferenci IPAC také zaznělo, že chtějí vybudovat síť propojených iniciativ v oblasti kolektivity a v tomto ohledu vidí velkou šanci na rozvoj spolupráce s partnery, jako je již zmíněná Indie, jako je Japonsko, Austrálie a jako je Asie. Jednak to nepůjde bez takových velmocí, jako je Čína a Rusko. A pak také tu je přeci již zmíněná G20, tak co chtějí tedy rozvíjet?

Prostě a jasně, úroveň summitu IPAC pod záštitou jednotlivých zákonodárců na výši místního přeboru, kde zaznívají zoufale lživé výkřiky, které dnes už nikdo nemá zájem slyšet, už právě proto, že jsou vylhané a zmanipulované. Skutečný svobodný svět si toto moc dobře uvědomuje. Do tohoto lživého programu patří výzva k poukazování jednotlivých příběhům o porušování lidských práv Čínou. Při hlubším obeznámení s těmito příběhy se ale ukazuje, že jsou tyto příběhy záměrně iniciovány v rámcích jakého si falešného boje lidských práv a o to víc je toto samotné proti lidským právům.

A ještě něco, byly vyzdviženy nebo pochváleny za svou iniciativu struktury diaspor, například v Hongkongu i na pevnině, ale je tohle v zájmu celospolečenském, v zájmu lidstva jako takového? Čína a její projekt je v zájmu samotného lidstva. Ne, politika meziparlamentní organizace IPAC, je v zájmu jen a jen liberálních struktur, jež chtějí udržet svou parazitární pozici, kterou z velké části už dávno ztratili a jen si to nechtějí přiznat. Pokud takto chtějí pokračovat, ve výsledku to bude ve jménu výhry při totální porážce. Porazí samy sebe svou neschopností vlastní sebereflexe.

(Brom)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy