Suverénní Litvínov padl v Pardubicích, Sparta otočila duel v Boleslavi

Po osmém kole hokejové extraligy nezůstalo jediné stoprocentní mužstvo. Dosud suverénní Litvénov dnes padl na ledě těžké váhy. Jeden z favoritů soutěže – Dynamo Pardubice – porazil »chemiky« 3:1 a zařadil se za ně na druhé místo tabulky s pětibodovou ztrátou.

Verva poprvé v sezoně nebodovala, ačkoli v Pardubicích vedla. Raritou je její vyrovnávací gól, který dal zkušený obránce Andrej Šustr, který dal první extraligový gól v kariéře!

»Měli jsme velice dobrý začátek, dobře jsme do zápasu vstoupili a vypracovávali jsme si šance. Začátek druhé třetiny zase patřil soupeři. Jak říkal trenér Litvínova, zápas rozhodla třetí třetina, ve které jsme byli úspěšnější a trefili jsme se po konci přesilové hry. Soupeř se nevzdal ani potom za stavu 3:1 a hrozil šancemi. Jsme rádi, že jsme to zvládli,« liboval si Václav Kočí, asistent Dynama, které svého soupeře přestřílelo ve všech třetinách – celkově potom 35:23.

Třetí je Sparta, která přeskočila díky last minute obratu Mladou Boleslav. Dnešního soupeře v rámci série venkovních zápasů v řadě porazila 2:1, ačkoli ještě necelých 10 minut před koncem prohrávala 0:1. Minutu před koncem dal vítězný gól Kryštof Hrabík. »První dvě třetiny nebyly optimální. Něco jsme si řekli v kabině a do třetí vstoupili jinak, lépe. Je to sice krádež a vítězství na poslední chvíli, ale počítá se,« citovaly stránky hokejové Sparty dnešního hrdinu.

V podpalubí slaví Karlovy Vary, jež porazily Brno 5:4 v prodloužení a opustily poslední příčku tabulky.

* * *

HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Šustr (M. Kaut), 49. Radil (T. Zohorna, Herčík), 59. M. Kaut (Smejkal) – 30. Pekař (D. Kaše). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 9892.

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Lakatoš (A. Čech, Jánošík) – 51. Kemiläinen (Krejčík, Lajunen), 59. K. Hrabík (Forman, Irving). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Frodl, Hynek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4016.

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Addamo (Teplý, Kundrátek), 35. Sikora (Teplý, Kundrátek), 36. Hudáček (Daňo), 57. Kundrátek (Kurovský), 59. Daňo (Cienciala), 60. Hrehorčák (Adámek, Dravecký) – 37. Filippi (Faško-Rudáš, Ivan), 47. J. Vlach (A. Musil), 49. Filippi (Lantoši, Melancon). Rozhodčí: Šír, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4705.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Kusko (T. Černý, Doktor), 37. Kusko (Fridrich, Sirota), 41. Fridrich (Nahodil, Plášek), 52. Kusko – 52. R. Pavlík (A. Novotný). Rozhodčí: Vrba, Stano – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4447.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Čihař (Černoch, O. Beránek), 23. O. Beránek (Černoch, Reunanen), 40. Reunanen (O. Procházka, T. Redlich), 48. O. Beránek (Mamčins, Plutnar), 63. Jiskra (Gríger, Reunanen) – 9. Marcinko (Beuadin), 25. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko), 46. Flek (K. Pospíšil), 56. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko). Rozhodčí: Hribík, Šindel – Ondráček, Štěpánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4233.