Olomouc ukončila sérii výher Sparty i neprůstřelnost Kořenáře

Hokejisté pražské Sparty v dohrávce 7. kola nenavázali na předchozí tři skvěle sehraná venkovní utkání a padli v Olomouci po výsledku 3:2 z pohledu domácích. Nevyužili tak možnosti dostat se na druhou příčku tabulky za dosud suverénní litvínovskou Vervu.

Když se naposledy utkaly Sparta a Olomouc, bylo to minulý pátek ve fotbalové lize. A překvapivě se z výhry 3:2 na Letné radovala hostující Sigma. Dnes se sice na hokejovém ledě prohodilo pořadatelství (sparťané nemohou hrát v O2 areně kvůli NHL v Praze), ovšem výsledek zůstal na chlup stejný.

Svěřenci trenéra Pavla Grosse proti Moře prospali první třetinu, v níž byli jednoznačně horší a prohráli ji 0:2. Pak sice ovládli led, ale když ve 44. minutě Ondřej Najman šťastně vyrovnal, vzápětí inkasovali z hole Tomáše Černého a už se nestihli vrátit do zápasu.

Mimochodem, při gólu Černého z úhlu na přední tyč neměl zrovna čisté svědomí gólman Josef Kořenář. Ano, ten Kořenář, který v předešlých třech duelech venku ani jednou neinkasoval. Dnes však navíc jeho série neprůstřelnosti skončila již v páté minutě a po gólu Jakuba Orsavy, který se dnes trefil hned dvakrát, se zastavila na 197 minutách a 10 sekundách.

* * *

HC Olomouc – HC Sparta Praha 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Orsava (Rutar, Kunc), 19. Orsava (Knotek), 44. Černý (Fridrich, Nahodil) – 25. Tomek (K. Hrabík), 44. Najman (Kousal, K. Hrabík). Rozhodčí: Hribik, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5013.