Český atletický svaz má radiální přístroj, který pomůže reprezentantům v léčbě po zranění

Český atletický svaz navázal spolupráci se společností BTL. Od nového partnera obdržel darem radiální přístroj BTL-6000 SWT Topline, který slouží k léčbě zranění a následné fyzioterapii. Ten by měl být nedílnou součástí vybavení našich reprezentačních výprav na mezinárodních soutěžích.

Přístroj BTL-6000 SWT Topline je neinvazivním terapeutickým zařízením, které slouží k aplikaci radiálních rázových vln ke snížení bolestivosti a uvolnění svalové tkáně. Český atleticky svaz ho obdržel od nového partnera společnosti BTL darem. »Jedná se o jeden z třiceti našich přístrojů určených k fyzioterapii. V prvním okamžiku se používá k redukci bolesti při zranění, aby co nejdříve ustoupila a započala co nejdříve regenerace. Pomáhá při poranění svalů, šlach i kostí,« uvedl technický ředitel společnosti BTL Tomáš Drbal.

Spolupráce Českého atletického svazu s firmou BTL ovšem nebude omezena pouze na jeden dar, ale rodí se nové perspektivní partnerství, což potvrzuje i předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník: »Je to nový začátek spolupráce s firmou BTL, což je společnost, která dynamicky roste, o což se snažíme i my. Bez propojení s vědou už není možné držet krok s konkurencí a vrcholový sport se bez ní neobejde, pokud se chceme výkonnostně posouvat. Snažíme se o zdravotní zabezpečení našich reprezentantů na té nejvyšší úrovni, aby čeští atleti dokázali předvést špičkový výkon v ten nejlepší možný okamžik. Jde nám také o to, aby měli co nejdelší kariéru. Nejde však pouze o vrcholový sport. Další perspektivou nového partnerství je, že nám firma BTL může pomoci i u jiných projektů, jako je například Pohybová gramotnost. Atletika je totiž sportem na celý život a je třeba učit i mladé atlety, aby se dobře starali o své tělo.«

Přístroj BTL-6000 SWT Topline bude našim reprezentantům sloužit i na budoucích reprezentačních akcích jako jeden z prostředků regenerace. Přínos radiální rázové vlny potvrzuje i šéflékařka reprezentace Karolína Velebová. Jedním dechem však dodává, že je třeba dbát u jejího používání opatrnosti. »Podle diagnózy a nálezu se řeší počet aplikací. Je však potřeba dodržovat určité zásady, aby rázová vlna opravdu splnila svůj účel,« upozorňuje.

Své zkušenosti s rázovou vlnou má i dvojnásobná mistryně světa, olympijská medailistka a reprezentační trenérka sprintů a překážek Zuzana Hejnová, která v Paříži převezme dodatečně stříbrnou olympijskou medaili z her v Londýně 2021. V klasifikaci se posunula o jednu příčku vzhůru díky dodatečné diskvalifikaci Rusky Natalie Antyukhové. »Mám na rozdíl od jiných štěstí, že jsem si přeci jen mohla v Londýně užít i medailový ceremoniál, takže teď už to pro mě znamená spíše změnu barvy cenného kovu, ale těším se, že si olympiádu užiju i z jiné pozice než jako závodnice. Co se týká rázové vlny, tak si myslím, že obecně je to velmi dobrý pomocník při léčbě nejrůznějších zranění,« dodává.

(koz)

FOTO – atletika.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy