Co je hlavní složkou potravy želvy ostruhaté a proč? Je varan papuánský nejdelším varanem na světě? Které zvíře v Zoo Ostrava má chápavý ocas? Do kterých zemí poskytla zoo mladé orlosupy bradaté pro vypuštění do volné přírody? Které druhy jeřábů chová? Na tyto a další otázky k tématu Zoo Ostrava odpovídali v sobotu 12. března žáci moravskoslezských škol v ostravské zoo, kde se uskutečnilo finále dalšího ročníku Velké ceny zoo.
Základního kola vědomostní soutěže pro žáky 6. až 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se zúčastnilo 1700 žáků ze 93 škol z celého Moravskoslezského kraje. Z něj vzešli finalisté – 10 družstev mladší kategorie a 10 družstev starší kategorie. Své vědomosti poměřili v sobotu 12. března ve výukovém centru Zoo Ostrava. Vítězem I. kategorie se stalo družstvo ze ZŠ Vojtěcha Martínka z Brušperku, vítězem II. kategorie pak družstvo z Matičního gymnázia v Ostravě.
Výsledky I. kategorie:
1. družstvo »Hranolky« ze ZŠ V. Martínka, Brušperk
2. družstvo »Hrdinové zoo« ze ZŠ Bohumínská, Ostrava
3. družstvo »Papuy« ze ZŠ E. Beneše, Opava
Výsledky II. kategorie:
1. družstvo »Ostravští strážci divočiny« z Matičního gymnázia, Ostrava
2. družstvo »Pralesničky strašné« ze ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem J. Kubisze, Hnojník
3. družstvo »Zooníci« z Matičního gymnázia, Ostrava

Pracovníci výukového centra vyhodnotili mimo soutěž i nejoriginálnější název finálového družstva. V I. kategorii zaujal tým s názvem »Hrošíci štěstí«. Ve II. kategorii byl oceněn tým s názvem »Hypototlamus vykutálený«.
Soutěž, kterou Zoo Ostrava organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už přes 50 let, se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů. Její realizaci pravidelně podporují Moravskoslezský kraj a Ministerstvo životního prostředí ČR.
(mac)
FOTO – Zoo Ostrava/Martin Hlásenský
)) Vyzkoušejte nejnovější nástroj pro zlepšení mužské potence – – – https://rb.gy/lpcznd