Dva stromy, které symbolizují dědictví

Banyánový strom má úžasnou vitalitu. Bez ohledu na to, jak neúrodná je půda, nebo dokonce skály a útesy, je schopen prorazit zem a stát vysoko a hrdě.

V roce 2000, když mu bylo 87 let, zasadil Si Ťin-pchingův otec Si Čung-sün banyánový strom na zahradě svého domu ve městě Šen-čen.

Si Čung-sün řekl zaměstnancům kolem sebe: »Chci také zapustit kořeny v Šen-čenu.« A tak se stalo. Jako jeden z hlavních průkopníků a důležitých zakladatelů reforem otevírání se vnějšímu světu v provincii Kuang-tung vyjádřil zasazením banyánového stromu svou symbolickou touhu zakořenit v zemi reforem a otevírání se světu.

Si Čung-sün byl hlavním a důležitým iniciátorem reformy a otevření provincie Kuang-tung. Účastníci třetího plenárního zasedání Národního výboru Komunistické strany Číny 11. svolání v roce 1978 rozhodli, že prioritou práce je ekonomická výstavba.

Si Čung-sün, tehdejší první generální tajemník provinčního výboru strany, vyjádřil naději, že ústřední vláda poskytne provincii Kuang-tung větší autonomii, aby mohla učinit první krok v reformě a otevírání. Navštívil 23 vesnic a okresů po celém Kuang-tungu.

Město Šen-čen bylo založeno v březnu 1979. Speciální ekonomické zóny byly založeny v srpnu 1980 ve městech Šen-čen, Ču-chaj, Šan-tchou a Sia-men.

Skvělá praxe jeho otce v reformách měla na Si Ťin-pchinga hluboký vliv.

Při práci v okrese Čeng-ting v provincii Che-pej přijal Si Ťin-pching opatření k řešení nedostatku techniků. Během své práce v Šanghaji Si Ťin-pching podporoval integrovaný rozvoj delty řeky Yangtze. Reforma dlouhodobého rozvoje založená na výzkumu má v nové době stále velký význam.

Si Ťin-pching poukázal na to, že komplexní reforma je zásadní pro řešení problémů, kterým Čína v současnosti čelí, a že reforma vyžaduje vytrvalost a odvahu.

Je to duch zděděný od dvou generací členů Komunistické strany Číny.

V parku Lien-chua-šan v Šen-čenu položil Si Ťin-pching košík květin na bronzovou sochu Teng Siao-pching a také tam zasadil banyánový strom.

Dnes se ze dvou malých banyánů, které zasadili Si Čung-sün a Si Ťin-pching v Šen-čenu, staly velké, mohutné stromy. V dnešní době nestability a nejistoty potřebujeme k úspěchu houževnatost banyánových stromů, které se nebojí čelit nepřízni osudu.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy