Život na venkově je mezi obyvateli čínských měst stále oblíbenější

Během letošních prvomájových svátků dopřál muž s příjmením Jao své rodině klidný odpočinek na okraji Pekingu. Rozhodli se pro útulnou krátkodobě pronajaté venkovské sídlo uprostřed hor, které bylo vzdálené 90 minut jízdy od jejich domova v centru Pekingu.

»Připadalo mi to jako život mezi malbami, daleko od přeplněných turistických míst,« řekl Jao.

V minulosti tuto odlehlou horskou vesnici v pekingském okrese Mi-jün trápily dopravní zácpy a zaostávající rozvoj. V jednu chvíli ve vesnici chyběla dokonce i základní občanská vybavenost, jako jsou malé obchody.

Významné změny se začaly odehrávat v roce 2022, kdy obec realizovala investiční projekt zaměřený na rekonstrukci více než 3 000 metrů čtverečních obydlí. V důsledku toho došlo ke znatelnému nárůstu příjmů a zvýšení spotřeby vesničanů, což vyvolalo v odlehlé horské vesnici vlnu nového rozvoje.

V posledních letech se mezi obyvateli čínských měst rozmáhá trend přijímat nový životní styl tím, že se rozhodnou pro pobyt ve venkovských oblastech. Tento posun vedl k revitalizaci horských vesnic a obnově opuštěných zemědělských usedlostí, což vdechlo nový život dříve zanedbávaným venkovským usedlostem.

»Meilixinxiangcun«, online platforma věnovaná pronájmům venkovských obydlí, nabízí rozmanitou škálu volných domů ve venkovských oblastech po celé zemi. Podle týmu zákaznického servisu platformy se doba pronájmu těchto domů může pohybovat od několika měsíců až po desítky let, přičemž roční nájemné se pohybuje od 10 000 jüanů (asi 1440 amerických dolarů) až po desítky tisíc jüanů.

Rekonstrukce vlastní nemovitosti se stala snem mnoha lidí z měst.

Obyvatelka Šanghaje, známá pod uživatelským jménem »Čan-čan«, na čínské internetové platformě pro sdílení životního stylu Xiaohongshu zveřejnila poutavá videa ze své cesty za renovací domu a pozemku, která zaznamenala značné množství zhlédnutí.

Čan-čan, která se narodila v 80. letech minulého století, si pronajala dům na předměstí východočínského města Chang-čou na dobu 15 let. Šest měsíců strávila kompletní renovací svého obydlí.

»Byla to moje vůbec první rekonstrukce domu a ani jsem nerozuměla jeho nákresům. Ale s jasnou představou o požadovaném výsledku v hlavě jsem se pustila do svého tvůrčího úsilí poháněná intuicí a hlubokým smyslem pro věc,« řekla.

Během dvou dnů se její poutavé video dokumentující rok tvrdé práce stalo virálním a počet jejích odběratelů se vyšplhal z 3000 na 50 000.

Její video dokázalo zaujmout řadu mladých lidí a některé z nich také inspirovalo k životu na venkově.

Podle Čan-čan bude v budoucnu stále více mladých Číňanů přitahovat myšlenka bydlení na venkově a stále více obyvatel měst se bude rozhodovat pro pronájem venkovských usedlostí na předměstí, vzdálených jednu až dvě hodiny jízdy od rušného centra města.

Dodala, že tato venkovská sídla budou sloužit jako klidná útočiště pro odpočinek a relaxaci během dovolené nebo jako tvůrčí ateliéry, kde mohou jednotlivci pracovat a rozvíjet své umělecké zájmy.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy