Šanghaj se stává hotspotem pro mezinárodní cestovatele 

Pro mnohé se vítání nového roku v Šanghaji stalo vzrušující a módní volbou. Marina Kupčáková a Katarína Strharská, dvě slovenské turistky, patřily mezi ty, kteří si Šanghaj vybrali jako součást svého dobrodružství na konci roku.

»Od rozšíření bezvízové politiky v listopadu 2024 jsme toužily Čínu okamžitě navštívit,« řekla Katarína.

Jejich cesta, která zahrnovala prohlídku Šanghaje a pěší túry na proslulé Hoangšanské hoře, předčila jejich očekávání, a to jak krásou přírodních scenérií, tak vzrušením z vyzkoušení tradičních řemesel během oslav Nového roku.

Přímořská metropole ve východní Číně se rychle stává jednou z nejlepších destinací v aktuální »China Travel« mánii. Podle Šanghajského městského úřadu pro kulturu a cestovní ruch přivítala Šanghaj v roce 2024 více než šest milionů mezinárodních turistů.

Rozšíření čínských bezvízových cestovních politik, včetně nedávného prodloužení tranzitního bezvízového pobytu na 240 hodin a zvýšení počtu způsobilých vstupních přístavů na 60, otevřelo dveře většímu počtu mezinárodních cestovatelů, kteří mohou zažít své »China Travel« dobrodružství.

Turistická data zdůrazňují vzestupný trend. Podle cestovní platformy Ctrip se rezervace příjezdů zahraničních turistů do Číny během novoročního období oproti předchozímu roku zdvojnásobily, přičemž největší růst byl zaznamenán ze sousedních zemí, jako je Korejská republika a Japonsko, kde rezervace vzrostly o 215 procent a 145 procent.

Nárůst cestování není jen o prohlídce památek, ale také o kulturním ponoření. Turistka Lee Se-Yeong z Korejské republiky uvedla, že jednoduché hledání »Shanghai Travel« na sociálních médiích ji přivedlo k bohatství doporučení, co musíte vidět.

»Šanghaj nabízí pohodlnou dopravu, mobilní platby a přátelskou atmosféru. I s trochou angličtiny nebo čínštiny si město můžete snadno užít,« řekla Lee.

Mladší turisté stále častěji sdílejí své zážitky na sociálních médiích, což zesiluje efekt »z úst do úst« a inspiruje více návštěvníků k objevování, uvedl manažer cestovní platformy LY.com.

S rostoucí popularitou města reaguje metropole tím, že svou turistickou infrastrukturu činí více uživatelsky přívětivou pro cizince. Byla zavedena řada iniciativ ke zlepšení snadnosti vstupu pro mezinárodní cestovatele.

Patří mezi ně implementace samoobslužných imigračních kiosků na letištích a zjednodušení vstupních procesů pro zahraniční občany, uvedl městský úřad pro kulturu a cestovní ruch.

Město se také zaměřilo na integraci kulturních a turistických služeb a nabízí karty »Shanghai Pass«, které umožňují přístup na více atrakcí. Tato iniciativa je součástí širší strategie města na podporu kulturního turismu s cílem přilákat turisty, kteří chtějí objevovat i mimo tradiční turistické lokality.

Jak se zahraniční návštěvníci s městem více seznamují, touží se zapojit do aspektů místního života, které jsou méně dostupné. Ať už jde o návštěvu pouličních trhů, zapojení do místních tradic nebo ochutnávku unikátních jídel, Šanghaj nabízí stále širší škálu zážitků, které oslovují rozmanitější škálu mezinárodních turistů.

Průzkum provedený Čínskou akademií cestovního ruchu ukazuje, že více než 60 procent příjezdových turistů uvedlo, že jejich primárním důvodem pro cestu do Číny bylo poznávání čínské kultury.

Čínské turistické zdroje mají dynamickou, mnohostrannou přitažlivost, která se přizpůsobuje měnícím se zájmům mezinárodních cestovatelů, uvedla Zhou Weihong z online cestovní agentury Springtour.com.

»Muzea, vědecká centra, umělecké a vintage trhy, stejně jako zdroje, které ukazují rychlý rozvoj Číny, pravděpodobně přilákají ještě více turistů,« dodala Zhou.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy