Více než 3200 hrobů bylo nalezeno v 3000 let starých ruinách na Čínské náhorní plošině

V ruinách starých více než 3000 let na náhorní plošině v provincii Čching-chaj na severozápadě Číny bylo nalezeno celkem 3228 hrobů, uvedli v pondělí archeologové.

Předpokládá se, že ruiny, které se nacházejí v obci Pa-lung v okrese Tu-lan, jsou tvořeny uskupením hrobek a obytných domů z období mezi 1500 a 1000 lety př. n. l.

Společné archeologické práce provinční akademie pro výzkum kulturního dědictví a archeologie a Severozápadní univerzity byly zahájeny v roce 2021.

Tu Wej, vedoucí projektu vykopávek, uvedl, že byla objevena tři pohřebiště o celkové rozloze 120 000 metrů čtverečních a dosud bylo odkryto 52 hrobů.

Mezi nalezenými předměty byly hrnčířské výrobky, bronzová keramika, výrobky z nefritu, pletené tkaniny, lidské kosti a zvířecí a rostlinné pozůstatky, které poskytly mnoho materiálu pro studium kultury Nuo-mu-chungu, uvedl Tu.

Kultura Nuo-mu-chung je archeologická kultura doby bronzové s čchinghajskými rysy, rozšířená především v Cchajdamské pánvi a jejím okolí.

Profesor Chuo Wej ze S’-čchuanské univerzity, který minulý týden vystoupil na setkání odborníků zabývajících se ruinami, uvedl, že díky vykopávkám se podařilo zjistit dlouhou historii Cchajdamské pánve a že jsou významné pro výzkum starověké civilizace Čching-chaj-Tibetské náhorní plošiny.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy