Čínská sociální síť TikTok začala testovat vlastního chatbota s umělou inteligencí nazvaného Tako, informoval portál Verge. Podle jeho údajů je hlavní funkcí bota doporučovat uživatelům videa na základě jejich požadavků, Tako však dokáže odpovídat i na mnoho dalších otázek.
Portál podotýká, že není známo, jaký model umělé inteligence TikTok k vytvoření chatbota použil. Daniel Buchuk ze společnosti Watchful Technologies tvrdí, že Tako »by mohl po svém spuštění radikálně změnit způsob vyhledávání a navigace«.
Mluvčí společnosti TikTok Zachary Kizer poznamenal, že chatbot prozatím zůstává dočasným experimentem, který zatím není k dispozici uživatelům v Severní Americe a Evropě. Podle informací společnosti na Twitteru je nová funkce prozatím dostupná pouze na Filipínách. Právník Josh Gerben poznamenal, že TikTok nedávno podal registraci ochranné známky pro »software chatbot« s názvem Tako, což by mohlo znamenat, že společnost připravuje produkt k oficiálnímu vydání.
CNN již dříve informovala, že úřady ve více než polovině amerických států částečně nebo zcela zakázaly používání TikToku na úředních zařízeních kvůli obavám, že by se data mohla dostat do rukou Pekingu. Již dříve William Burns, ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA), uvedl, že americké zpravodajské služby odhadují, že TikTok představuje hrozbu pro národní bezpečnost. Platforma TikTok má ve Spojených státech více než 150 milionů uživatelů.
TikTok, sociální síť umožňující uživatelům nahrávat krátká videa, byla spuštěna v roce 2017, mezinárodní verze v srpnu 2018. Síť vlastní čínská technologická společnost ByteDance.
(TASS)