Francouzský designér přispívá k udržitelnému rozvoji v Číně

Francouzský designér Johannes Faure-Brac navštívil Čínu poprvé v roce 2012 a od té doby je svědkem toho, jak se v Číně v průběhu desetiletí prosazují postupy udržitelného rozvoje.

Johannes pochází z malebné francouzské vesnice Sigoyer, kde jeho dětství provázela dobrodružství v lese po boku rodičů, když si stavěli přístřešky ze dřeva. Tyto rané zážitky v něm zformovaly hluboké pouto k přírodě.

Na univerzitě vystudoval průmyslový design se zaměřením na vytváření produktů, které přispívají k udržitelnému rozvoji.

Od své první návštěvy Číny Johannes sleduje, jak čínská vláda významně investuje do udržitelného rozvoje, což vedlo k rychlému růstu zelené ekonomiky.

Podle Johannese celý svět mluví o udržitelném rozvoji, ale žádná země nepodnikla v posledních letech tak rychlé konkrétní kroky jako Čína.

Čína oznámila, že do roku 2030 dosáhne maxima emisí oxidu uhličitého a do roku 2060 dosáhne uhlíkové neutrality.

Do konce roku 2022 přesáhl čínský instalovaný výkon obnovitelných zdrojů energie 1,2 miliardy kilowattů a Čína se dostala na světovou špičku, pokud jde o rozsah výroby energie z vodních, větrných a solárních elektráren a biomasy.

»Potřebujeme zemi, jako je Čína, která dokáže rychle jednat podle toho, co říká, a ukazovat cestu,« řekl Johannes.

V roce 2019 se přestěhoval do Čung-šanu v jihočínské provincii Kuang-tung, kde pracuje jako vedoucí pro udržitelné návrhy a rozvoj ve společnosti Flow, zážitkové farmě a útulku pro zvířata zaměřeném na ekologickou ochranu.

Pořádá také speciální aktivity pro děti, jako je poznávání přírody, environmentální umění, ekologické zemědělství a péče o zvířata.

Během letních prázdnin Johannes vede kurzy o přírodě pro děti, které se účastní táborů společnosti Flow. Učí je sbírat ovoce a zeleninu a starat se o zvířata, poskytuje jim praktické zkušenosti s přírodou a zároveň podporuje ekologické povědomí.

Johannes říká, že myšlenka ochrany životního prostředí by se podle něj měla pěstovat už od útlého věku, a to počínaje maličkostmi.

»Všichni jsme děti Země. Dobrá výchova dětí by měla vnést do jejich her také moudra o ekologické ochraně,« řekl. »Vyrůstal jsem v nedotčeném a krásném přírodním prostředí. Doufám, že budu moci čínským dětem předat štěstí, které jsem cítil ve svém rodišti.«

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy