Pojďme spolu mluvit o budoucnosti! »Porozumění čínské modernizaci – čínsko-francouzský dialog mládeže« se úspěšně konal v Paříži

U příležitosti státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pching ve Francii, uspořádaly čínská mediální skupina China Media Group (CMG), Asociace absolventů Pařížského institutu politických studií, Meziuniverzitní rada OSN v Paříži a čínská Univerzita Ťi-nan 5. května místního času v Paříži ve Francii akci »Porozumění čínské modernizaci – čínsko-francouzský dialog mládeže«.

Akce se zúčastnili a pronesli projevy náměstek vedoucího oddělení propagace Ústředního výboru Komunistické strany Číny a prezident CMG Šen Chaj-siung, bývalý francouzský ministr zahraničí, ministr kultury a ministr školství Jack Lang, bývalá francouzská velvyslankyně v Číně Sylvie Bermannová, zástupce Asociace absolventů Pařížského institutu politických studií a akademik Francouzské národní akademie technických věd Hervé Machenaud a předseda Meziuniverzitní rady OSN v Paříži Charles Jeanne.

Šen Chaj-siung řekl, že před více než hodinou dorazil do Paříže speciálním letadlem prezidenta Si Ťin-pching. Prezidenta Si Ťin-pchinga spontánně vítali nejen zahraniční Číňané, ale i mnozí francouzští přátelé a tváře lidí byly plné radosti. Řekl, že od navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Francií před 60 lety, obě země společně vytvořily bohaté výsledky spolupráce se vzájemným respektem. Čínská a francouzská civilizace se navzájem oceňují a přitahují a tempo výměn a vzájemného učení se nikdy nezastavilo. Od začátku tohoto roku se mladí kulturní vyslanci z Francie hluboce podíleli na výzkumných aktivitách na téma »modernizace v čínském stylu« a na vlastní kůži zažili živou praxi modernizace v čínském stylu v Číně. Zjistili, že modernizace v čínském stylu je hluboce zakořeněna ve vynikající tradiční kultuře Číny. Inovace v oblasti dědictví, rozvoj v oblasti dědictví a transformace v oblasti dědictví jsou pro čínský národ s dlouhou historií mocnými hnacími silami k budování moderní civilizace. Modernizace v čínském stylu patří Číně a světu.

Šen Chaj-siung řekl, že jako mezinárodní mainstreamové médium, které je také plné mladistvé vitality, bude CMG i nadále budovat platformu pro dialog pro výměny, prolínání a přátelství ze srdce, což umožní více mladým lidem vnímat jedinečné kouzlo Číny v nové době a energickou vitalitu čínského národa při budování moderní civilizace. Budoucnost patří a je určována mladými lidmi. Šen Chaj-siung doufá, že mladí lidé z Číny a Francie zdědí a obohatí hluboké přátelství mezi oběma zeměmi a přispějí svou mladistvou energií k vybudování společenství se sdílenou budoucností lidstva.

Jack Lang řekl, že navázání diplomatických vztahů mezi Francií a Čínou před 60 lety bylo prozíravým a historickým rozhodnutím. Čína má nejen nádhernou starověkou civilizaci, ale také moderní technologie, které vedou svět. Čína dnes hraje stále důležitější roli na světové scéně. Těší se, že Francie a Čína posílí spolupráci v bilaterálních ekonomických a obchodních vztazích, mezilidských a kulturních interakcích, výměnách mládeže a dalších oblastech, zejména výměnách v kulturní oblasti, a položí tak pevné základy pro neustálé prohlubování komplexního strategického partnerství mezi Francií a Čínou. Během této akce se dva francouzští kulturní vyslanci pozvaní CMG vydali do Číny a měli intuitivní zkušenost s integrací a rozvojem ochrany tradiční čínské kultury s moderním technologickým rozvojem. Doufá, že více mladých lidí z obou zemí využije dialog jako prostředek ke společnému prohloubení francouzsko-čínského přátelství a podpoří výměny a vzájemné učení mezi různými civilizacemi ve světě.

Sylvie Bermannová uvedla, že jako »přátelští sousedé přes hory a moře« Francie a Čína po dlouhou dobu neustále budují nové mosty komunikace a přátelství. Mezilidské svazky jsou nejcennějším zdrojem přátelství mezi Francií a Čínou. Vzhledem k tomu, že počet studentů vyměněných mezi oběma zeměmi stále roste, sehrály výměny mezi mladými lidmi z obou zemí nezastupitelnou roli při podpoře hlubokého a trvalého rozvoje francouzsko-čínských vztahů a posílení přátelství a vzájemné důvěry mezi oběma zeměmi. Věří, že tento dialog umožní francouzským mladým lidem lépe porozumět dnešní Číně a pochopit globální význam modernizace v čínském stylu. Očekává se, že obě země vezmou 60. výročí navázání diplomatických vztahů jako příležitost posunout mezilidské výměny v různých oblastech do nových výšin.

Na akci také CMG podepsalo s Asociací absolventů Pařížského institutu politických studií »Memorandum o porozumění o spolupráci mezi CMG a Asociací absolventů Pařížského institutu politických studií«. Obě strany dosáhly dohody o spolupráci v oblasti výměny zdrojů mezi odborníky a vědci, mediální spolupráce, společného výzkumu a zveřejňování akademických výsledků. Pařížský institut politických studií byl založen v roce 1872 a je známý jako kolébka francouzských politických a obchodních vůdců.

Na následném čínsko-francouzském dialogu u kulatého stolu mladí vědci a kulturní vyslanci z obou zemí aktivně diskutovali o čínské modernizaci z pohledu mládeže. Věří se, že dialog otevřel cestu přátelství a prohloubil vzájemné porozumění. Mladí vědci a kulturní vyslanci z obou zemí uvedli, že modernizace v čínském stylu nejenže prospívá Číně, ale také poskytuje více příležitostí pro svět.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy