Nositel Nobelovy ceny za fyziku (2022), americký fyzik a vědec Dr. John Clauser, se nechal slyšet, že žádná klimatická krize planetu neohrožuje. Obořil se na vědecké kacíře (tak je nazývá), kteří nadále prosazují tezi o globálním oteplování a… »ohrožují blahobyt miliard lidí a korumpují vědu«. Clauser pokládá všechny tyto dnes dominující klimatické modely za nespolehlivé a nezohledňující dramatickou teplotně stabilizační zpětnou vazbu mraků, která je podle něj více než padesátkrát silnější než radiační účinek CO2.
Laureát Nobelovy ceny je přesvědčen, že planetě žádná klimatická krize nehrozí. To označil za… »nebezpečnou korupci vědy, která ohrožuje světovou ekonomiku a blahobyt miliard lidí«. Zvyšování koncentrace CO2 dokonce považuje za přínosné světu (podrobněji zde).
Clauser není jediný mezi takto renomovanými vědci, kteří deklarovanou klimatickou krizi považují za urážku vědy a za existenciální ohrožení lidstva. I on toto klimatické šílenství vnímá v prvé řadě jako byznys gigantických rozměrů, ovšem ruku v ruce s giganticky fatálními následky pro obyvatelstvo naší planety a planetu jako takovou.
Nemusím být odbornicí. Zdravý selský rozum mně postačí k tomu, abych se s Clauserovými názory ztotožnila, ba co více – považovala je za alarmující. Jen si vezměte všechny hrůzy obsažené v Green Dealu – alternativní energetické zdroje, elektromobily atd., atd. Tato šílená opatření, která na nás ekoteroristé chystají, jsou v konečném důsledku, resp. v návaznosti na doprovodné jevy, pro klima nesrovnatelně škodlivější, než samotný CO2. Jenže právě o těch silných doprovodných negativech (enormní nárůst spotřeby elektřiny pro elektromobily, sama výroba a likvidace baterií, výrobní proces alternativních zdrojů atd., atd.) se nehovoří, nepíše.
V tuto chvíli je prioritou číslo 1 tvrdý byznys, a jak se lidově říká: po nás potopa. Krátkozrakost toho může být devastující. Když stvoříte ošklivý dům, můžete ho vždycky zbourat a postavit nový. Jenže když odstavíte z provozu jaderné a uhelné elektrárny a automobily se spalovacími motory, utnete jejich výrobu – je to definitiva, neboť obnova toho všeho bude už de facto nemožná – časově i finančně.
Že by mně činilo obzvláštně vzrušující potěšení citovat Václava Klause, to opravdu ne, ale v tomto případě jeho slova podepisuji a minimálně třikrát podtrhávám: »Ekologie není věda. S vědou nemá nic společného. Je to ideologie.«
Marie Krejčíková
Nějak se nám neustále rozšiřuje okruh témat, o kterých se „nesmí“ pochybovat. To je asi ta jejich „liberální demokracie“.
Jmenuji se také Krejčíková, ale Jana. A vadilo by mi, kdyby mě někdo označoval jako soudružku. Prostě typické pro lidi, co nemají argumenty, soudruhu Brázdo.
Soudružko Krejčíková, víte že průměrný věk, ve kterém nositelé Nobelovy ceny za fyziku učinili svoje zásadní objevy je něco málo přes 30 let a že jejich průměrný věk, kdy cenu za tyto objevy obdrželi, je 55 let? Např. zmíněný Clauser dokonce učinil své zásadní experimenty v roce 1972 a cenu obdržel až po 50 letech roce 2022. Tedy ve věku, kdy většina fyziků je už dávno za zenitem. Kromě toho Nobelu cenu získal za oblast fyziky na míle vzdálené klimatologii. Že někteří rádoby vědci v 80 letech už nejsou příliš při smyslech nás nakonec přesvědčuje i váš nový idol Václav Klaus.
A prosím nemaťte lidi se selským rozumem. Ve vědě nemá něco podobného absolutně žádné místo. Pokud bychom věřili selskému rozumu ještě dnes by se děti učili, že Země je placatá a Slunce obíhá kolem té placky. Ale abych vás nepodceňoval. Možná vy sama patříte k těm nemnoha, kteří podobným nesmyslům o placatosti Země stále věří i v současnosti.