Sněm v Brně: co český kolaborantský dobytek vynechal…

Se srazem henleinovců v Brně jsem se neztotožnil, což je vzhledem k mým celoživotním názorům samozřejmý fakt.

K tomu, co nás v Brně čeká, spěl celý polistopadový vývoj, ostatně v této věci se angažoval už v 90. letech Petr Fiala, proto byl později instalován do funkce premiéra.

To, že záštitu této pofidérní nacistické organizaci dal nejznámější český Tchajwanec Miloš Vystrčil, nepřekvapuje. Tato vyžilá kreatura, zastává celý život, už od svazáckých let, postoj »kam vítr, tam plášť«. Zkrátka konformita, s absencí morálních vlastností.

No a agent Pávek na Hradě. Ten začíná nacházet své nové dno! Jeho šéf jej sice »nabrífoval«, ale dost hloupě, protože jim evidentně chybí základní historické znalosti.

Beneš ani první republika nenahnali Sudetoněmeckou stranu do náruče Hitlera, ale bylo tomu zcela naopak. SdP na tuto náruč čekala od roku 1918, kdy se nikdy nesmířila se vznikem Československa. Ostatně od října 1918 až do začátku roku 1919, kdy tzv. Sudety připadly Československu, je musela silou dobývat nově vzniklá čs. armáda.

Tato fakta zřejmě tomu idiotovi, co sedí na Hradě, unikla. Což asi nikoho nepřekvapí. Z odhodlaného komunisty se změnil v zatvrzelého nacistu.

Mimochodem, včera jsem pracovně projížděl Pohořelicemi a doufám, že si na události z roku 1945 rovněž na sudetském sjezdu vzpomenou a že poděkují Rudé armádě, jež zatrhla excesy, které se při pochodu do Říše udály a které byly logickým vyústěním předešlého chování Němců vůči Čechům. Tohle Rudá armáda nekompromisně zastavila a nedivím se, že tuto informaci český kolaborantský dobytek nyní vynechal. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví pohrobci německých nacistů, kteří přijedou do Brna převzít faktickou moc v zemi…

Luděk Růžička, právník a publicista

Související články

14 KOMENTÁŘŮ

  1. Nikdy jsem si nemyslel, že budu žít v rozbitém Československu v reálu Dny zrady, jak je to vylíčeno v československém filmu. Nikdy jsem si nemyslel, že v rozbitém Československu budou vládnout nacisti. Je čas na boj proti vlastním kolaborantům.

      • Dezolé nepochopili Foltýnův výrok a nedokáží jej ani správně opsat takže paní Decroix využila své zkušenosti s inkluzí a nabídla alternativní termín převzatý z ruštiny a to místní partička jistě pochopí

    • Demokracie je jen to, co si myslím já. Kdo má jiný názor, není demokrat, ale dezolát, že…? Jak typické pro vás, co máte plnou pusu demokracie!

  2. Snad se jednou budou naše děti učit o zrádcích českého národa v pořadí Moravec, Čurda, Havel, Pithart, Pavel.

  3. Článek je projevem agresivního nacionalistického šovinismu a primitivního populismu, který nepatří do kultivované společnosti.
    Fašizující rétorika, která používá dehumanizující výrazy jako „kolaborantský dobytek“ je klasickým nástrojem totalitní propagandy, která se snaží odpůrce zbavit lidskosti.
    Text jako takový zamrzl v roce 1945. Záměrně ignoruje desetiletí poválečného vývoje, Česko-německou deklaraci i fakt, že sudetští Němci se oficiálně vzdali majetkových nároků.
    Autor trpí stihomamem, že snaha o dialog a reflexi vlastních chyb (např. divokého odsunu) rovná se vlastizradě.
    Závěr: Nejde o kritický názor, ale o nebezpečný politický bulvár, který parazituje na historických traumatech, šíří nenávist a uráží inteligenci čtenářů.

      • Dezolé nepochopili Foltýnův výrok a nedokáží jej ani správně opsat takže paní Decroix využila své zkušenosti s inkluzí a nabídla alternativní termín převzatý z ruštiny a to místní partička jistě pochopí

    • Proč se vlastně Brázda, který nesnáší komunisty, zastává komunistického rozvědčíka na Hradě, který přísahal věrnost socialismu, Varšavské smlouvě a v 80. letech mluvil pochvalně o internacionální pomoci z 68. roku?

      • On byl a je voják armády naší republiky a na rozdíl od skalních rudochů nesloužil cizí mocnosti, jestli chápete význam rozvědky v armádě.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy