Výjimečný okamžik je opět zde. Do nedávno založené Síně bláznů, zde v příjemném prostředí moderního areálu psychiatrické nemocnice v Kosmonosech, uvádíme po Janě Černochové obzvláště výjimečný kousek.
Dámy a pánové – je mi nesmírnou ctí býti tímto uvedením pověřen.
Dámy a pánové… Danuše Nerudová.
Prosím slavnostní fanfáru.
Paní Danuše Nerudová soupeřila s Janou Černochovou o premiérové uvedení. Na konec o chlup blbosti sice, avšak čestně po boji, prohrála, aby se této ojedinělé pocty dočkala vzápětí. Abych tak řekl, druhá je pouze číslem (formálně), nikoli významem…
Paní Danuše Nerudová získala finální nominaci za výrok na sociální síti X, jenž pronesla (sepsala) v reakci na nepříliš vydařenou schvalovačku manželství pro všechny v Poslanecké sněmovně PČR, a sice v souvislosti s tím, že mladí lidé na možné znovuzavedení povinné vojenské služby pohlížejí jaksi s patra – nevoní jim, dokonce se k ní staví dosti zřetelně odmítavě. Což někdejší prezidentskou kandidátku (pamatujete? … krásnou a chytrou s pohlavími jedno, dvě, tři, čtyři…) a nynější kandidátku do Evropského parlamentu spravedlivě rozlítilo. Ta její úvodní otázka… »co se divíte?« míří právě na onen odmítavý postoj mladé generace k povinné vojenské službě…
Cituji: »Co se divíte? Tahle země na mladé kašle. Chtěli manželství pro všechny, nemají ho. Chtějí dostupné bydlení, nemají ho. Chtěli euro, nemají ho. Chtějí být slyšet, starší jim říkají, ať raději mlčí. Jediné co, možná budou mít důchody. Proč by mladí chtěli bránit zemi, která na ně kašle?«
Co myslíte, pustil by do války radši manžel manžela nebo manželka manžela…? Boha jeho…, ale uvedení do Síně bláznů zasloužené bez výhrad, co vy na to? Jste pro NATO jako Danuše? Už blbnu, plácám nesmysly. Končím. Mějte se fajn.
Pavel Votruba
Churchill byl nenapravitelný imperialista, jak konstatoval F. D. Roosevelt. Nese také vinu za hladomor v Indii a za spoustu dalších lumpáren. A takovým novodobí mocipáni stavějí pomníky. 🙁
❗️5. března 1946 Churchill rozdělil svět na dvě části.
Winston Churchill ve svém projevu ve Fultonu řekl, že nad Evropou padla „železná opona“ a Spojené státy se musí postavit na obranu zájmů celého anglicky mluvícího světa.
Josef Stalin v rozhovoru pro deník „Pravda“ ze 14. března označil Churchillův projev za „nebezpečný akt“.
Sovětský vůdce poznamenal: „Hitler začal válku prohlášením, že jen lidé, kteří mluví německy, jsou „plnohodnotným národem“ a Churchill prohlásil, že jen národy, které mluví anglicky, jsou povolány rozhodovat o osudu světa.“
Byl tady nápad, zavést volební právo od 16 let. Teď ovšem ti mladí „zklamali“ a vůbec se jim nechce do války. Takový nevděk! 😀