Omezený v chápání, avšak o to sebevědomější

»Člověk bývá tak sebevědomý, jak je omezeno jeho chápání« – to jsou slova anglického básníka 18. století Alexandra Popeho. Doba se však nehorázně změnila. Pope by se divil.

Dnes totiž platí pravý opak toho, co řekl – a sice že »Člověk bývá tím více sebevědomý, čím více je omezeno jeho chápání.« Tuto myšlenku bych zde s dovolením po sobě zanechala já…

Fiala nic nepochopil, tím větším sebevědomím na sebe ale během tiskové konference upozorňoval, když hájil telefonický způsob odvolání nedodigitalizovaného ministra Bartoše, kterému to jen pár hodin před oním telefonátem nebyl schopen říct rovně do očí.

Zde, prosím, doslovná citace…

Petr Fiala: »Tak ještě jednou. Strávil jsem hodinu s Ivanem Bartošem, kde jsem mu postopáté vysvětloval, jak jsem nespokojený s digitalizací stavebního řízení. Postopáté jsem po něm chtěl řešení, a to týden poté, co dostal expertní zprávu. Nevidím na tom nic nečestného, nic divného. Nevím, co by pomohlo, kdybych si Ivana Bartoše pozval o tři hodiny dřív místo telefonu. Jednal jsem korektně, transparentně srozumitelně, čestně a přímo.«

Když teoreticky připustím Fialovu pravdu v tom, že Bartoše na daný problém upozorňoval postopáté (ano, vím, jedná se o metaforu ve smyslu, že hodněkrát), rozum mně nebere, proč nezasáhl dříve, mnohem dříve – přece jen nejde o žádnou prkotinu, ale o realizaci nesmírně závažného procesu. Čili Fiala sto pětkrát vytkne Bartošovi nedostatky a ještě i po té »stopáté« se rozejdou, že všechno je ok, resp. že Bartoš pokračuje, a za chvíli mu jako blesk z čistého nebe cinkne, že to teda už jako ok není.

Víte, o co mi jde? Že premiér měl milión času a dva milióny příležitostí Bartoše odvolat a neučinil to, aby se ve finále během pár desítek minut, notabene po vzájemné schůzce, rozhodl pro vyhazov oním dryáčnickým způsobem. Mě zajímá jediná věc – co se v nejtěsnějším Fialově okolí událo v čase, jenž uplynul od konce onoho »face to face« jednání s Bartošem do telefonátu Bartošovi. Právě v této době totiž padlo to zásadní rozhodnutí. Já prostě Fialovi ani za mák nevěřím, že se rozhodl sám. Ano, sám za sebe se rozhodl – na té osobní schůzce. Ovšem potom už za něho rozhodovali jiní – o tom jsem dozajista přesvědčena.

Marie Krejčíková

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. —–Podle mne učitel Fiala je jenom škraboška kterou řídí jeho poradce, Tomáš Pojar. V angličtině mají slova, i když je přeložíme pomocí slovníku, JINÝ VÝZNAM než v češtině. Slovo PORADCE znamená , v angličtině, TEN KDO ŘÍDÍ, NADŘÍZENÝ-
    –Otec Tomáše Pojara byl ředitelem Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea a vyslancem ČSSR a později ČR v Izraeli .
    —Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
    –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
    Jordánu
    –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
    –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
    ———————————————————
    Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
    Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do ČR.
    Do školy chodil Tomáš Pojar v Izraeli,. vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, do školy Chodil i v USA.
    Podle wikipedie, je členem ODS.
    –Tomáš Pojar je pravděpodobně členem globální ekonomické a politické organizace a může prosazovat zájmy této organizace na úkor zájmů a základních životních potřeb těch, kdo členy této organizace nejsou

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy