Musím sejmout pomyslný klobouk z hlavy před kandidáty velké části opozičních stran, zvláště pak před těmi, co kandidují za STAČILO! či SPD. Stali se strašidly, jež údajně soudný a vzdělaný člověk, demokrat až do pátého kolena, musí odmítnout, protože s nimi nepřijde zákon, jak známe z amerických westernů, ale anarchie, nesvoboda, vtažení naší vlasti do spárů východu a my jsme ZÁPAD, Západ, západ. Vzpomněl jsem si při tom na slavnou myšlenku, kterou v roce 1848 napsali Karel Marx a Friedrich Engels do svého Manifestu. »Ke svaté štvanici se spojily všechny mocnosti staré Evropy – papež i car, Metternich i Guizot, francouzští radikálové i němečtí policajti.« Od té doby uplynulo ovšem sto sedmdesát sedm let. Všichni, které tehdy měli Marx s Engelsem na mysli, jsou už dávno mrtvi. Stejně jako pisatelé této myšlenky. Jsou tu však čeští prelátové a generál na Hradě, Fiala a Jurečka, stoupenci Milionu chvilek a ÚSTRu a ti se činí, stejně jako Metternich a Felix von Schwarzenberg, jenž dokonce v onom revolučním roce 1848 rozehnal Kroměřížský sněm.
Proč však snímám pomyslný klobouk především před kandidáty STAČILO! a vlastně i SPD? Protože proti nim nestojí jenom političtí oponenti, ale zároveň i mainstreamová média, tedy soukromé televizní stanice a zvláště pak ta, která by měla být neutrální, protože si je každý povinně platíme, veřejnoprávní televize a rozhlas. Bojovat proti přesile bývá vždy mnohem náročnější, než proti stejně silnému protivníku.
Jsem šokován, kolik nepravdivých tvrzení se dalo na pomyslný stůl, aby odradily voliče od volby těchto stran a hnutí. Mají nás prý odtáhnout na východ, znárodnit soukromé vlastnictví, odzbrojit, zavést pracovní tábory, prosadit opatření proti Ukrajincům a omezit naši pomoc válečným a jiným migrantům a hlavně chtějí prosadit referendum o NATO a Evropské unii. Zvláště to je argumentem, kterého se bojí i Babiš. Co by tomu přece řekl jeho přítel Macron? A vůdci bruselských byrokratů? Proto se několikrát i on distancoval od KSČM a veřejně se zavázal, že s ní nikdy nepůjde. On, bývalý prominentní člen KSČ, stejně jako český prezident! Oba prý byli pomýlení. Jak málo stačí k vysvětlení přeběhlictví. Jenže tentokrát jde o STAČILO! a jeho program, ne o ten, jenž skončil v prosinci roku 1989 na Mimořádném sjezdu KSČ.
Vážím si těch, kteří vydrželi takový tlak a psychické vydírání! Těch ze STAČILO! a SPD. Nemusím každý jejich volební argument akceptovat, ale vím, že to, co nabízejí, se týká nás všech, nejen skupinek lidí, kteří je vynesli do čela politických stran a na jejich kandidátky. Jde o budoucnost naší vlasti. Klidná a mírová Evropa nám zajistí spokojený život, válečná – stranící jen určitým skupinám lidí, je krokem zpět, k těm Metternichům a Guizotům. Taková je skutečnost.
Proto ještě jednou – obdivuji se kandidátům STAČILO! a SPD, jejich trpělivosti a klidu.
Jaroslav Kojzar

Kapitalismus lhal, zavíral a vraždil. Nejhůře si počínal německý kapitalismus za 2. sv. války s vyhlazovacími koncentračními tábory. Český kapitalismus po roce 1989 lže, krade, ožebračuje a bere lidem svobodu a fašizuje se.
V tomto zdevastovaném a vykradeném státě vládou Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla se ještě najdou blbci, kteří lžou, že komunisté mají něco společného s německým Hitlerovým kapitalismem. Jeden takový trouba který to tvrdí je Brázda, kterému se barví trenky dohněda strachy z volebního úspěchu komunistů ve volbách 2025. Brázda, nezapomeň si vyměnit svoje pravdoláskové trenky.
Kojzare, nemusíte nás stále přesvědčovat, že obdivujete ten rudohnědý hnus. Vždyť jste jeden z nich. Už ani nevím, jestli bolševik nebo nacista. Ale ono to je vlastně jedno.
KOMUNISTICKÝ MANIFEST
https://www.marxists.org/cestina/marx-engels/1848/manifest/ch01.htm#s428
https dvojteka a 2 lomítka, www tečka, .marxists tečka org lomítko cestina lomítko
marx-engels lomítko 1848 lomítko manifest lomítko ch01 tečka htm#s428
V současné době hrozí největší nebezpečí České republice z Pražského hradu a ze Strakovy akademie kde sídlí vláda ČR.
Je třeba z těchto míst vymést nebezpečí.