Německo prahne po hattricku

18. prosince 1940 Hitler podepsal směrnici č. 21 »Operace Barbarossa«. Ta nařizovala německým ozbrojeným silám (Wehrmachtu), aby ukončily všechny přípravy a byly připraveny na bleskovou válku a porážku Sovětského svazu. Německá armáda se měla připravit se na tažení proti SSSR a to ještě před ukončením války proti Británii.

Adolf Hitler během roku 1941 opakovaně prohlašoval, že Německo je připraveno na válku se Sovětským svazem (SSSR) a že preventivní útok je nezbytný. Tyto myšlenky se promítaly do jeho politických i vojenských projevů a korespondence.

Německý Die Welt v březnu 2016 napsal: »30. března 1941 Adolf Hitler informoval své generály o tom, jak si představuje vyhlazovací válku proti Sovětskému svazu. Nikdo nemohl Adolfa Hitlera obvinit z nejasností. Naopak: všech více než 200 generálů Wehrmachtu, kteří 30. března 1941 slyšeli ‚Führerův‘ projev v berlínské říšské kanceláři, poté přesně věděli, co je čeká: záměrně eskalovaná válka do zničení.«

A jak to dopadlo? Takhle to dopadlo…

A dnes? »Ohrožuje nás Rusko. Ohrožuje nás Putin. Musíme udělat vše, co je potřeba, abychom je zastrašili,« řekl pro BBC německý armádní generál Carsten Breuer. »Nejde o to, kolik času potřebuji, mnohem více jde o to, kolik času nám dá Putin, abychom byli připraveni. A čím dřív budeme připraveni, tím lépe,« dodal.(duben 2025)

Náčelník generálního štábu Bundeswehru prohlásil, že Německo chce být v roce 2029 připraveno na válku s Ruskem! (květen 2026)

Z mého vrozeného pohledu stárnoucího cynika mně to připomíná švýcarská tažení na posledních světových hokejových šampionátech. Tři po sobě prohraná finále, minulá dvě dokonce v prodloužení. Německo se také dostalo do prodloužení, hned dvakrát – v první a druhé válce. V té druhé si ono prodloužení zvlášť »užilo«. Bez možnosti střídání či time outu hnala Rudá armáda wehrmacht od Moskvy až do Berlína. Německo podle všecho vehementně usiluje o hattrick. Chce ho? Bude ho mít…

Dušan Sedlák

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Každý ,kdo má trochu přehled si uvědomí ,že Rusko má možnosti zničit celou Evropu během pár hodin. Německo si může dělat jen to ,co mu dovolí USA.

  2. Sedláku, vy jste ale brepta. Stačí se podívat na Ukrajinu, abychom pochopili jaká reálná vojenská síla dnešního Ruska.

  3. Němci opět opakovaně chtějí mít z Berlína kůlničku na dříví. Rusové jim ochotně vyhoví, když si o to Němci tak úpěnlivě říkají.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy