Taky zíráte s otevřenou pusou, co se to v tom našem zdravotnictví děje? Dokonce v prostorách vysoce specializovaných pracovišť? Jistě z médií znáte aktuálně propírané kauzy IKEM a FN Bulovka a před nedávným časem byla zase pro změnu ve všech pádech skloňována vinohradská FN v souvislosti s kapsářskými transakcemi tehdejšího ředitele a exministra zdravotnictví Petra Arenbergra.
Že všechny tyhle propletence nemíjejí ani Strakovu akademii, to média jednak v dosti konkrétních obrysech naznačují a jednak by ony bezskrupulózní šmeliny, které se co do rozměru vymykají i největší konfekční velikosti 5XL, nemohly být bez vládního krytí možné. (Jen pro upřesnění: IKEM, FN Bulovka i FN Královské Vinohrady jsou příspěvkovými organizacemi, řízenými ministerstvem zdravotnictví).
Francouzský spisovatel Alain Badiou kdysi řekl: »Znamená-li demokracie reprezentaci, jedná se v první řadě o paušální reprezentaci systému, který demokracie formálně ztělesňuje. Jinými slovy, zastupitelská demokracie je v první řadě konsensuální reprezentací kapitalismu neboli toho, co bylo dnes přejmenováno na tržní hospodářství. To je příčinou její strukturální zkorumpovanosti.«
Že to ten »Frantík« ale trefil, co? Tak dokonalou definici »demokracie« v kontextu toho, jak je do nás očkována a jak ji v jejích jednotlivých projevech dnes a denně zažíváme, jsem dosud nezaznamenala. Pročež se právě nyní dostávám k jádru věci, resp. k tomu, co vám chci sdělit – bez legrace. I tyto kauzy nám totiž poskytují jednu ze zásadních odpovědí na otázku, proč »český« vládnoucí management tak silně přilnul k tomu ukrajinskému? Spojuje je totiž nevídaná míra korupce ve státním aparátu. A to je sakra důvod ke sblížení.
Čili ten milenecký poměr – kterým se jedna ani druhá strana netají, ba naopak – má své odůvodnění i v této souvislosti. Jestliže se Vláda ČR ani nesnaží onen mimomanželský poměr nějak maskovat a zrazuje a podvádí svého zákonného partnera, občana (nikomu jinému než občanovi manželský slib nedala – viz volby), takto okatě – je to zřetelným projevem oné strukturální zkorumpovanosti ve spojitosti s tržní hospodářstvím – tedy zastupitelskou demokracií, coby konsensuálním reprezentantem kapitalismu – přesně v duchu toho, jak to ve výše uvedeném citátu popisuje Alain Badiou.
K tomu opravdu už není co dodat. Kdo chce, pochopí – komu není shůry dáno, ani na iportaL24.cz nekoupí.
Marie Krejčíková
Ano, buržoazní demokracie je zároveň buržoazní diktaturou. Ale pořád je to pro vykořisťované méně špatný systém, než např. to, co od roku 2014 vládne z Kyjeva. Tam už nic nepředstírají, na nic si nehrají.
Kapitalismus je špatný společenský systém, sedřel by z lidí kůži.
Kapitalismus má v ČR ochotné slouhy v podobě Fialy, jeho vlády, Rychetského Pětikoalice a v parlamentu Pekarovou a Vystrčila s Rychetským a ještě lampasáka v.v. Pavla.
Nejlepší období Československa bylo 41 let socialismu.
Současný neokapitalismus v ČR je stejně jen dočasný.
Jediné řešení pro stát je systémová změna, tzn. nahrazení nefunkčního kapitalismu spravedlivým společenským systémem kterým je pro začátek socialismus.
V zubožené ČR to chce radikální řez a hlubokou společenskou systémovou změnu. Je třeba nahradit nefunkční kapitalismus. Je třeba zavést společenský řád, který nebude obsahovat svinstva, proti kterým lidé v ČR masivně protestují a pořádají demonstrace. Nelze to odbýt slovy, že co jste si zvolili to máte. Na obzoru však zatím žádné řešení není, jen okecávání a vylepšování kapitalismu.