Lhář lháře neodvolá

Fialova vláda vedle největšího počtu téměř každodenních afér se v porovnání s ostatními předešlými vládami jedním prvenstvím přeci jen může pochlubit.

Tím je precizní »zvládnutí« všech kauz, afér a podezření, jejich zametení pod koberec. Trocha mediálního povyku u aféry Dozimetr spojené s ministrem vnitra Rakušanem (STAN) či praní špinavých peněz v kampeličce, kterou proslavili politici ODS v čele s premiérem Fialou (ODS), a vše se dostává do starých vyjetých kolejí. Zatímco podstatně menší aféry měly za následek konec vlád premiérů Grosse (ČSDD), Topolánka (ODS), Nečase (ODS), Fialův Titanic zůstane nakonec nepotopen. Politici vládních stran v nejvyšších patrech, ve kterých se prolíná korupce, mafiánství, klientelismus a lhaní, jisti si svou neprůstřelností v tomto zdevastovaném morálním a právním prostředí, mají dál klidný spánek.

Jediným, komu v dnešní době klidný spánek možná chybí, je náčelník GŠ Karel Řehka, v současnosti pranýřován za své vulgární vyjádření na adresu některých politiků.  Mediálně nejznámější je zřejmě incident, kdy měl poslanci a členu bezpečnostního výboru Růžičkovi (ANO) vyhrožovat, že mu »rozšlape ksicht«. Incident uvedený poslanec potvrdil i pro redakci CNN Prima NEWS, zatímco Karel Řehka pro stejnou televizní stanici celou záležitost odmítl. Podobný konflikt měl mít s Řehkou v minulosti, také po jednání výboru pro obranu, vrchní ředitel sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Lubor Koudelka. I ten konflikt pro CNN Prima NEWS potvrdil. S chováním Řehky má z minulosti podobné zkušenosti i Lubomír Zaorálek, který před časem ve Sněmovně vyslovil pochyby, jak se vyvíjí situace v Afghánistánu. Právě bývalý ministr Lubomír Zaorálek vyzval ministryni obrany Černochovou, aby byl Řehka za své vulgarity a postoje odvolán.

Odvolání náčelníka GŠ může provést pouze prezident. V tomto případě prezident Petr Pavel, nelichotivě nazýván jako automat na podpisy, který v době prezidentské kampaně v mnohých případech, slušně řečeno, abych nevyplašil Foltýna, nemluvil pravdu a zapomínal na některé zásadní události svého životopisu týkající se předlistopadového období. Věří ale někdo, že lhář odvolá lháře? Navíc v době, kdy vládní papaláši a agent Pávek jsou zavázáni plnit zájmy amerických spojenců a navíc musí žehlit svůj profil v očích nové administrativy po nástupu Donalda Trumpa.

Korupce, mafiánství, klientelismus a lži budou provázet vládu Petra Fialy až do podzimních voleb. Je na voličích zbavit současné vládní strany svých koryt a ukončit jejich klidné spaní. Ve volbách jasně a důrazně říci STAČILO!

Miroslav Kavij

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Voliči současné koalice rozkrádání republiky schvalují a od svých politiků ho očekávají, takže vyčítat jim to je marné.

  2. Řehka byl válečným štváčem vždycky.

    V roce 2018 Lubomír Metnar, ministr obrany za ANO, nechal armádu kázeňsky prošetřit generála Karla Řehku, který kritizoval návrh bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) na stažení českých vojsk z Afghánistánu. Reagoval tak na interpelaci komunistického poslance Leo Luzara.
    Řehka tehdy řekl:
    „Stydím se, stydím se, stydím se. Je mi smutno, chce se mi brečet, je mi zle, chce se mi zvracet a mám vztek. Taková nuznost, ubohost, nízkost… To se nedá rozdýchat. Uráží mě to jako vojáka a uráží mě to jako občana České republiky,“ velmi ostře kritizoval brigádní generál Karel Řehka na soukromém profilu na Facebooku Zaorálkův návrh na ukončení mise v Afghánistánu.
    Toto ostré vyjádření generála Řehky ovšem komentoval poslanec za KSČM Leo Luzar ve své interpelaci: „Myslím si, že zde pan generál Řehka trošku přestřelil, trošku moc přestřelil a měl by si jasně ujasnit dle Ústavy, kde je pozice poslance, zákonodárce a kde je pozice vojáka, který má bránit Českou republiku.“

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy