Přečetl a vyposlechl jsem si toho k Edenu hodně. Dal jsem si schválně odstup. Ještě jednou a naposledy se k tomu chci vyjádřit. Z prostého důvodu. Jsem totiž přesvědčen o tom, že o skutečných důvodech zatím nepadla ani zmínka.
Tvrdík si sype popel na hlavu, vysvětluje, kudy chodí a kde sedí, jak je klub bez pravomocí, vypočítává jednání na toto téma s politiky, policií atd., zavírá se Tribuna Sever, pokutuje se, kontumuje se. Šmícovi je z toho špatně, chce vykazovat z hlediště zakuklence a stopnout pyro atd. Jenže tohle všechno jsou už následky a nic z toho, co jsem právě vyjmenoval, tyto agresivní projevy nevyzmizíkuje. Ani zpřísnění legislativy, ani výraznější klubové pravomoci, po nichž volá Tvrdík.
AGRESIVITA není jev toliko fotbalový, AGRESIVITA je jev celospolečenský. S docela snadno definovatelným původem. Podívejte se na věk těch agresivních pachatelů. Jsou na stadiónech, v metru, obchodech, na ulici. Jsou všude. Tahle mládež nevyrůstala na Honzíkově cestě, na Budulínkovi nebo Červené Karkulce. Nevyrůstala v citově kvalitním rodinném prostředí ruku v ruce s laskavými prarodiči. Vyrůstala v »demokratickém« násilí na youtube, hltajíc video produkci plnou agresivity, střílení, vraždění, zabíjení, pornografie, znásilňování, drog, neúcty, nerespektu. Vyrůstala v iluzorním prostředí, kde postavě po střele z kanónu ulétne hlava, aby se jí vzápětí vrátila zpět na krk a dál normálně fungovala. Dnešní mládež totiž neumí rozlišovat mezi fikcí a realitou.
Právě zde se nacházejí příčiny Edenu. Události pouze jedné z mnoha. Takových podobných se kolem nás děje bezpočet každý den. Jen u nich neasistují televizní kamery.
Podle oficiálních údajů kriminalita mezi dětmi a mladistvými v Česku stoupla mezi lety 2021 a 2024 o 33 procent. A od roku 2024 doteď je onen nárůst ještě o něco vyšší. Tohle žádné uzavření Tribuny Sever nevyřeší. Doplácíme na polistopadovou bezmeznou toleranci, na upjatou korektnost a na zcela pomýlený výklad lidských práv. Abych tak řekl… Lidských práv bez disciplíny. ONI nám říkají, že morálka socialistického člověka byla pokřivená. Logicky se táži: A morálka polistopadového člověka je jaká?
Dušan Sedlák

Soudruhu Sedlákovi, než zase začne planě adorovat minulý režim, bych doporučil film Proč z roku 1987, aby viděl, jak se chovala za bolševika mládež vychovaná Honzíkovou cestou.
Brázdolf, ty fakt rozumíš úplně všemu, ty bys měl učit na CEVRO.
Brázdolf, už ses připravil na sudetský sjezd v sudetské Brneli? Už máš vyleštěné holínky a nacvičené hajtla? Aby tě mohl Posselt pochválit, když se ho mermomocí tady na iportaL24 zastáváš.