Ještě k Edenu

Přečetl a vyposlechl jsem si toho k Edenu hodně. Dal jsem si schválně odstup. Ještě jednou a naposledy se k tomu chci vyjádřit. Z prostého důvodu. Jsem totiž přesvědčen o tom, že o skutečných důvodech zatím nepadla ani zmínka.

Tvrdík si sype popel na hlavu, vysvětluje, kudy chodí a kde sedí, jak je klub bez pravomocí, vypočítává jednání na toto téma s politiky, policií atd., zavírá se Tribuna Sever, pokutuje se, kontumuje se. Šmícovi je z toho špatně, chce vykazovat z hlediště zakuklence a stopnout pyro atd. Jenže tohle všechno jsou už následky a nic z toho, co jsem právě vyjmenoval, tyto agresivní projevy nevyzmizíkuje. Ani zpřísnění legislativy, ani výraznější klubové pravomoci, po nichž volá Tvrdík.

AGRESIVITA není jev toliko fotbalový, AGRESIVITA je jev celospolečenský. S docela snadno definovatelným původem. Podívejte se na věk těch agresivních pachatelů. Jsou na stadiónech, v metru, obchodech, na ulici. Jsou všude. Tahle mládež nevyrůstala na Honzíkově cestě, na Budulínkovi nebo Červené Karkulce. Nevyrůstala v citově kvalitním rodinném prostředí ruku v ruce s laskavými prarodiči. Vyrůstala v »demokratickém« násilí na youtube, hltajíc video produkci plnou agresivity, střílení, vraždění, zabíjení, pornografie, znásilňování, drog, neúcty, nerespektu. Vyrůstala v iluzorním prostředí, kde postavě po střele z kanónu ulétne hlava, aby se jí vzápětí vrátila zpět na krk a dál normálně fungovala. Dnešní mládež totiž neumí rozlišovat mezi fikcí a realitou.

Právě zde se nacházejí příčiny Edenu. Události pouze jedné z mnoha. Takových podobných se kolem nás děje bezpočet každý den. Jen u nich neasistují televizní kamery.

Podle oficiálních údajů kriminalita mezi dětmi a mladistvými v Česku stoupla mezi lety 2021 a 2024 o 33 procent. A od roku 2024 doteď je onen nárůst ještě o něco vyšší. Tohle žádné uzavření Tribuny Sever nevyřeší. Doplácíme na polistopadovou bezmeznou toleranci, na upjatou korektnost a na zcela pomýlený výklad lidských práv. Abych tak řekl… Lidských práv bez disciplíny. ONI nám říkají, že morálka socialistického člověka byla pokřivená. Logicky se táži: A morálka polistopadového člověka je jaká?

Dušan Sedlák

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Soudruhu Sedlákovi, než zase začne planě adorovat minulý režim, bych doporučil film Proč z roku 1987, aby viděl, jak se chovala za bolševika mládež vychovaná Honzíkovou cestou.

    • Brázdolf, ty fakt rozumíš úplně všemu, ty bys měl učit na CEVRO.
      Brázdolf, už ses připravil na sudetský sjezd v sudetské Brneli? Už máš vyleštěné holínky a nacvičené hajtla? Aby tě mohl Posselt pochválit, když se ho mermomocí tady na iportaL24 zastáváš.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy