Jako slepice po flusu!

»České úřady jdou po lidech spjatých s Putinovým či Lukašenkovým režimem. Podle ministerstva zahraničních věcí je hlavním cílem dostat jejich jména na sankční seznam EU,« píše 14. listopadu Seznam Zprávy.

Dlužno poznamenat, že jdou »jako slepice po flusu«. Kdyby české úřady šly se stejnou vehemencí a zarputilostí po těch, kteří zplundrovali naši zemi, hospodářství bychom dnes směle mohli nazývat opravdu »českým« a my bychom tu normálně žili. Beze strachu z toho, co bude zítra. Veškerá aktivita se ale přesunula do řiti Bílého domu a koncentruje se v jednom jediném úhlu pohledu, zračícím goebbelsovsko-albrightovskou chorobně frenetickou nenávist k čemukoli ruskému.

Jinak řečeno – sankční seznam EU je pro ministerstvo zahraničí málo, Česká republika musí mít ještě svůj vlastní. A má ho. Dokonce natolik vyšperkovaný, že byl hoden ocenění, jímž se sám vojín Maňas nezapomněl jaksepatří pochlubit, viz oficiální facebookový profil mnistra zahraničí Jana Lipavského:

»Bylo mi ctí přebrat od Billa Browdera cenu Magnitsky Human Rights Awards za přínos k ochraně lidských práv. Jde o ocenění všech, kteří se podíleli na tvorbě nového sankčního zákona. Věřím, že se brzy staneme první středoevropskou zemí, která Magnitského zákon přijala.«

Co je »spešl« ČR sankční zákon?

Český sankční zákon má vzor v takzvaném Magnitského zákonu, který byl přijat v USA po smrti ruského právníka Sergeje Magnitského. Tato právní norma v USA už deset let umožňuje trestat zmrazením majetku a vízovými sankcemi ruské činitele odpovědné za porušování lidských práv.

V první fázi půjde primárně o osoby z řad Rusů a Bělorusů, kteří v souvislosti s válkou na Ukrajině Putinovu a Lukašenkovu režimu prokazatelně napomáhají.

Co je Magnitsky Human Rights Awards?

Magnitského ceny jsou pojmenovány po ruském právníkovi Sergeji Magnitském, který byl »zavražděn« v ruské policejní vazbě poté, co odhalil rozsáhlý vládní korupční systém. Jeho jméno se od té doby stalo synonymem pro Magnitského zákon, jehož cílem je zmrazit majetek a zakázat víza porušovatelům lidských práv po celém světě.

Magnitského ceny se začaly udělovat v roce 2015 jako ocenění odvážných novinářů, politiků a aktivistů v oblasti lidských práv. V minulosti jsme ocenili osobnosti, jako jsou Boris Němcov, senátor John McCain, Džamál Chášukdží, Maria Ressa, Oleg Sencov, Gulchehra Hoja a Geoffrey Robertson. Akce se koná každý rok v listopadu v Londýně a připomíná odkaz Sergeje Magnitského.

Může nás v této souvislosti vůbec ještě něco překvapit, neřku-li šokovat? Já myslím, že ne. Ani kdyby Hans Lipavski převzal od Bernda Posselta (šéf SL) »Konrad-Henlein-Preis« za mimořádný přínos v popírání Benešových dekretů a Černochová jim u toho na počest vystřelila z Leopardu, který pro podobné příležitosti nosí v kabelce…

Jedno rčení říká: »Vedle sviní žíti, na pozoru se míti.« Opatrujte se, bude to zlé. Hodně zlé.

Jan Čech

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Ubulený bolševik se pere za práva ruských miliardářů a milionářů, kteří rozkradli svou zem a teď perou své milióny u nás. To nevymyslíš.

    • Tady opět došlo k nepochopení, takže ještě jednou: Autor článku kritizuje pražský režim, že nejde se stejnou vehemencí a zarputilostí po těch, kteří zplundrovali naši zemi a hospodářství.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy