Evropo, hledej!

Ta fotka se mně moc líbí. Je výstižná. No, líbí…, víc je výstižná, než že bych z ní měl radost. Takhle totiž okolní svět vnímá dnešní Evropu. Jen jako poloostrov, nadto bezvýznamný, anžto bez ničeho strategického a s morálkou, která má už dávno prošlou záruční lhůtu.

Evropská unie je vlastně takové auto, které bylo kdysi nové, mělo super vyhlídky, ale přestalo se opravovat, resp. každá vykonaná oprava byla a je jen a jen šlendriánem. Z toho logicky plyne, že Evropa stejně jako to auto se postupem hlodajícího zubu času stane nepojízdnou. Dneska stále hlasitěji drhne a je pouze otázkou nedlouhého času, kdy dojede, kdy se zastaví napořád. Kdyby aspoň dojela do nějakého smysluplného cíle, ale ona zůstane stát, obrazně řečeno, někde uprostřed pole a odtud se pomoci nedovolá. Zůstane takříkajíc bez signálu a naladí-li ho, onen pomyslný telefon jí nikdo nezvedne…

Protiobčanská politika a »turecké« hospodářství s výraznými projevy sabotáže, enormní snaha o rozpoutání války proti Rusku, ztráta základních občanských jistot atd., apod. Všude Evropa výrazně ztrácí. Zeměpisně ten poloostrov ano, ok, avšak politicky, ekonomicky a sociálně schází k onomu poloostrovu doplnit adjektivum »banánový«. Bezvýhradně souhlasím s Julesem Vernem, že »Země nepotřebuje nové kontinenty, ale nové lidi.« Evropo, hledej, než bude pozdě definitivně!

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy