Aktuálnímu dění kolem České televize a České rozhlasu se na iportaL24.cz věnujeme dlouhodobě a pravidelně, notabene zvláště nyní v souvislosti s (ne)rušením koncesionářských poplatků.
Řvou média, řičí opozice, demokratický dav nespí strachy… »Bože, co bude s naší těžce vydobytou svobodou slova.« Nic nebude, co by jako mělo být? Ať ve Strakově akademii sedí kdokoli a Kavčí hory řídí kdokoli a financovány jsou odkudkoli, Česká televize bez ohledu na způsob financí dál pojede nenávist proti Rusku, bude se tulit k Izraeli a sdílet euroatlantismus a live na 20 kamer a 15 přenosáků (vše si samozřejmě za drahý peníz půjčí od externích firem, neb ona se svým prošlým technickým vybavením stěží zajišťuje zpravodajství…) odvysílá Prague Pride a stádnost Milionu chvilek z Letné.
Tady jde o úplně něco jiného. Část toho jsem i já zmiňoval, část moji redakční kolegové a s komplexním rozborem přišel AE News – cituji: »Bouře emocí okolo změny financování ČT a ČRo není bojem o obsah peněženky, ale o to, kdo smí nebo nesmí koukat pod prsty těm, kteří z té peněženky financují podivné projekty, produkce, analýzy a služby všeho druhu skrze napojené firmy s neznámým vlastnictvím! Nový zákon o financování totiž poprvé v historii umožní NKÚ kontrolovat účetnictví a penězotoky z ČT a ČRo! … Dosud si veřejnoprávní média v podstatě vládla sama sobě, kryta hradbou ‚vlastních‘ svrchovaných rozpočtů z koncesionářských poplatků. NKÚ totiž dosud do této chvíle, jakožto nezávislá ústavní instituce, nemá pravomoc sledovat toky peněz veřejnoprávních médií. … Nový zákon to má změnit a udělit konečně po 33 letech NKÚ tuto pravomoc.«
Nechci být špatným prorokem, ale pokud vláda prosadí svoje a opozice nebude ve Sněmovně obstruovat do konce tohoto volebního období a NKÚ se následně při kontrole hospodaření zachová aspoň trochu objektivně, nebojím se tvrdit, že na Kavkách popadá mnoho hlav a mnohé z nich se sakra zapotí v Bartolomějské.
Robert Fish

Tam byl hlavně hrozný nepoměr, jak ČT celý den informovala o Chvilkařích, zato demonstrace pod hlavičkou ČR1 a pak Rajchla přecházela jako druhořadé zprávy.
Je tomu právě 63 let, kdy sovětský akademik Moskalenko společně s dalšími soudruhy rozdojili kozla, který po důkladné masáži a napařování vemene dával sklenici mléka denně. To byl neskutečný úspěch sovětské vědy. V ČT o tomto výročí jako obvykle nepadlo ani slovo. 😀