Aspen Institute (AI), hlavní kádrová základna amerického Deep State (DS), chcete-li dle wikipedie DS = typ vládnutí složený z potenciálně tajných a neautorizovaných sítí moci fungujících nezávisle na politickém vedení státu při sledování jejich vlastní agendy a cílů.
Podstatná je ona kádrová základna, jíž je pro Deep State právě Aspen Institute (AI), rovněž dle wikipedie rovná se mezinárodní nezisková organizace, založená v roce 1950. Zaměřuje se na podporu hodnotově orientovaného vedení lidí a otevřeného dialogu o současných globálních problémech.
Čili jde o klasické zpravodajské krytí, jež je tolik vlastní právě těmto tzv. neziskovým organizacím.
Tolik stručný úvod a nyní odpovím na otázku, proč Aspen Institute zmiňuji. Web ČT24 referuje: »Jana Vohralíková, která nastoupila loni v březnu spolu s prezidentem Petrem Pavlem, k 15. únoru skončí jako vedoucí jeho kanceláře. Podle Hradu odchází z osobních důvodů. Jako nástupce si Pavel vybral ředitele středoevropské pobočky Aspen Institutu Milana Vašinu.«
Aspen Institute Central Europe je pobočkou Aspen Institute US – to doplňuji pro pořádek. A na tu členskou nádheru v čele s Petrem Pavlem se podívejte zde.
Jak se v podobných souvislostech dodává – kruh se uzavřel. Deep State skrze Aspen Institute Central Europe tímto finálním krokem napevno zastřešil hradní osazenstvo, aby do něho náhodou nezapršelo… Aby snad Petr Pavel nebo kdokoli z jeho nejbližších spolupracovníků nevybočil z vyjeté stopy – nehledě k tomu, že u Pavla by opuštění vyznačené trasy nebylo ničím neobvyklým. Stačí, aby se blbě vyspal nebo měl zlý sen a ráno bude na Hradě zdravit čest práci…
Čistě hypotetický dotaz jako tečka za touhle krátkou poznámkou: Myslíte, že i Moskva si v časech socialistických tímto aspenovským způsobem držela kontrolu nad Pražským hradem? Za mě ani omylem a existují desítky svědectví přímých účastníků tehdejšího politického dění, že Kreml nad Československem spíš držel ochrannou ruku, než že by mu takto direktivně cokoli z toho zásadního přikazoval.
Za to, jak např. protektorátní zbrojovky v Böhmen und Mähren veselevyráběly pro nacistické Německo a že válečné Čechy a Morava byly de facto kolaborujícím územím s Říší, bychom do konce světa měli Rusku povinně líbat ruce a nohy, že nás po válce nehodilo přes palubu – jaltským závěrům o poválečných sférách vlivu v Evropě navzdory. Taková je skutečnost. Vykřičník.
Robert Fish
Jo jo, hodnotově orientované vedení. A těmi hodnotami je zejména touha po majetku a po moci, na úkor ostatních lidí.
Manželem Jany Vohralíkové je Vratislav Vohralík. Manžel je českým lampasákem, který si udělal kdysi v 90. letech jako první voják z ČR půlroční kurs pro blátošlapy v americkém West Pointu v praporčické hodnosti. Po návratu do ČR si Vohralík myslel, že jeho kvality získané v USA jsou tak vysoké, že by měl být přinejmenším jmenován generálem a velet české armádě. Armáda se nad Vohralíkem ustrnula, dostal hodnost poručíka a k velení dostal rotu. Ve svém působení v armádě se Vohralík moc neosvědčil. Jeden čas asi rok a půl byl pak poradcem náčelníka Generálního štábu AČR do června 2015 v době kdy tam byl NGŠ Petr Pavel. Zde patrně vznikly vazby na Vohralíkovou.
Dnes je Vohralík v civilu a protlouká se jako prý byznysmen.
S profesními kvalitami Vohralíkové to je něco podobného v bleděmodrém.