Vznikla nová strana. Terčem jsou oligarchové, ale nit nenechává suchou ani na »kvaziopozici«

Má vlast, Čechy, Morava, Slezsko. To je nová a již i řádně zaregistrovaná strana na české politické scéně. Redakci iportaL24.cz o tom jako první informoval právník a publicista Luděk Růžička. Bývalý člen Volného Bloku a strany DOMOV se spolu s někdejšími spolustraníky hodlá v novém uskupení především vymezit vůči oligarchům. Podle něj je nepřijatelné, aby byla Česká republika ovládána úzkou skupinou lidí se značným ekonomickým vlivem.

»Rozhodli jsme se, že chceme dělat politiku, která osloví segment lidí práce, to znamená drobné a střední podnikatele a kvalifikované dělníky, protože sektor malého a středního podnikání pokládáme za jednu z páteřních ekonomik státu, jež má rozhodující dopad na zaměstnanost a sociální vývoj země v jednotlivých krajích. To jsou lidé, kteří tvoří protipól moci oligarchů, navíc oproti nim nesou odpovědnost za případný podnikatelský neúspěch,« řekl Růžička.

Klíčovým programovým bodem strany Má vlast Čechy, Morava, Slezsko (ČMS) je etatizace části ekonomiky. »Je potřeba, aby se soukromé strategické podniky přeměnily na státní, eventuálně na smíšené s částečným vlastnictvím státu. Cílem je posílit úlohu státu nejen v podnicích, ale i celých odvětvích, jako je zejména energetický a potravinářský průmysl, kde je nezbytné zajistit dostupnost jimi produkovaných komodit za přijatelné ceny pro širokou veřejnost,« připojil Růžička. »Je pro nás naprosto nepřijatelné, aby byla Česká republika ovládána úzkou skupinou lidí se značným ekonomickým vlivem, který byl získán v období, jež odstartovala tzv. privatizace. Tento vliv uplatňují na chod parlamentních i neparlamentních stran, které pak jednají v jejich prospěch bez ohledu na zájmy České republiky,« dodal.

Za politického nepřítele považuje nová strana »zločinecké gangy organizované kolem oligarchů«. »Navíc se naprosto distancujeme od lumpenproletariátu, tj. lidí práce se štítících, pracujících sporadicky, různých vyžírků a pochybných existencí, které si bohužel osvojily název vlastenci. Tento segment voličů s radostí přenecháváme politickým uskupením, jako je PRO, Česká republika na 1. místě, Referendum – Hlas Lidu a dalším,« uvedl Růžička s dodatkem, že nová strana v současné době žádného politického partnera nehledá a zářijové krajské i senátní volby, jichž se v určitém rozsahu hodlá zúčastnit, bude brát jako test svých myšlenek.

Má vlast ČMS hodlá sázet na kontaktní kampaň. »Rozhodně nehodláme vytvářet žádné bubliny podporovatelů prostřednictvím Facebooku, to se v minulosti neosvědčilo. Na to dojelo PRO a další strany, v minulosti například Volný Blok. Budeme sázet ryze na osobní kampaň, jelikož naším terčem jsou oligarchové a jiní političtí šíbři. Chceme je odstranit z české politické scény, protože tím by byla silně omezena i korupce, tudíž se na peníze z řad těchto donátorů nebudeme a nechceme spoléhat, protože dobře víme, že v životě není nic zadarmo, a pokud tito investoři poskytnou finance, logicky je chtějí i se ziskem zpátky,« uvedl dále právník a publicista s tím, že strana bude investovat své skromné prostředky a svoji práci. »Spoléháme i na drobné příspěvky od běžných občanů, pokud se vůbec rozhodnou nás finančně podpořit, ale rozhodně se nebudeme podbízet, škemrat a nebo, jak je dneska běžným zvykem na vlastenecké scéně, vydírat vyvoláváním pocitu strachu,« řekl Růžička.

Na dotaz, které osobnosti jdou po boku nové strany, odpověděl jednoznačně. »Jde s námi spousta osobností a pro mě a naše členy jsou osobnostmi ti, kteří se živí poctivou prací, tzv. sůl země, kteří přestože pracují, jsou státní mocí nejvíce ohrožováni a zatěžováni nesmyslnými daněmi. Jde o lidi z regionů, na nichž tato země stojí, ne o žádné povaleče, mainstreamové komedianty ani vyčichlé sportovce,« sdělil.

Vznik nové strany Institut Pro Libertate už před pár týdny oznámili i právníci ze spolku Pro Libertate, kteří se loni rozešli s PRO Jindřicha Rajchla. Ti o případném tříštění opozičních sil uvedli následující: »Podle nás to zvládá současná protivládní scéna i bez nás… Nechceme nic ‚štěpit‘. Chceme lidem nabídnout politiku bez profesionálních politiků. Politiku lidí, kteří si vydělávají vlastní prací, kteří nejsou odtrženi od reality, kteří chápou, co to znamená osobní odpovědnost.« 

A strana Má vlast ČMS je v tomto směru ještě více kritická. »Nevím, o jaké opoziční scéně je řeč,« reagoval na potenciální tříštění sil Růžička. »To, že někdo chce u koryta vystřídat pětikoalici a s drobně modifikovaným programem pokračovat v nastavené linii, pro mě a naše členy není žádná opozice. Typickým příkladem byla korespondenční volba, kdy se lídři tzv. opozice Andrej Babiš a Tomio Okamura ani neobtěžovali přijít do Sněmovny na hlasování, které veřejně prohlašovali za zcela kruciální. Dalším typickým příkladem je bývalý premiér Jiří Paroubek, který měl dostatečný prostor na to, aby ukázal, jak to s touto zemí myslí, a výsledkem byla pouze krvavá střelba na autogramiádě jeho knihy. Podobných příkladů z řad kvaziopozice bych mohl uvést nespočet, proto si myslím, že není co tříštit,« zakončil.

(pk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Když Kateřina charakterizovala výsledky jednání se zástupci politických stran a hnutí vždy říkala jak je to těžké. Jména neuváděla, ale znalému bylo jasné o kom mluví. Naráží na velká a v diskusi nepřekonatelná ega diskutujících partnerů. Tady z článku to čiší také. Tedy opět štěpení opozičních hlasů. Jak neskutečné. Pravice se spojuje a rádoby levice a vlastenci se štěpí.
    Chuj s vámi blbci, nebo najatí kolaboranti.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy