Většina Němců si myslí, že přijali příliš mnoho uprchlíků

Více než polovina obyvatel Německa se domnívá, že země přijala příliš mnoho uprchlíků. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který si u institutu INSA objednal deník Bild am Zontag.

Podle průzkumu provedeného 3. února si 51 % respondentů myslí, že Německo přijalo příliš mnoho uprchlíků, zatímco 33 % dotázaných považuje tento počet za přijatelný. Dalších 11 procent se domnívá, že by Německo mělo přijmout více lidí.

V roce 2022 vzrostl počet žadatelů o azyl v Německu oproti loňskému roku o třetinu na 226 467, což je nejvyšší počet od roku 2016. V počtu podaných žádostí o azyl je SRN i nadále na prvním místě mezi zeměmi EU. Každý třetí žadatel v Německu pocházel ze Sýrie, dále z Afghánistánu (17 %), Turecka (10 %) a Iráku (6,7 %).

Z Ukrajiny přišlo do Německa více než milion uprchlíků. Podle práva EU nemusí Ukrajinci žádat o azyl a obvykle jim je okamžitě uděleno pracovní povolení.

V souvislosti s rostoucími problémy s ubytováním uprchlíků vyzval šéf opoziční frakce Křesťanskodemokratické a Křesťanskosociální unie (CDU/CSU) ve Spolkovém sněmu Thorsten Frei k uspořádání summitu mezi kancléřem Olafem Scholzem (SPD) a spolkovými zeměmi na toto téma. V neděli řekl listu Tagesspiegel am Zontag, že by se mělo jednat o »omezení migrace a nalezení řešení pro rozdělení a ubytování«.

Již dříve varoval premiér Severního Porýní-Vestfálska Hendrik Wüst (CDU), stejně jako další představitelé německých regionů a obcí, před přetížením v důsledku rostoucího počtu uprchlíků.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy