SPD: Posseltovy drzé výroky připomínají rétoriku nacistů z let 1938 až 1945

Drzé výroky Bernda Posselta zpochybňující suverenitu a demokracii České republiky připomínají rétoriku sudetoněmeckých nacistů z období let 1938 až 1945. Uvedlo to v dnešním usnesení hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

SPD považuje konání sněmu Sudetoněmeckého landsmanšaftu (SdL) v Brně za »nepřijatelnou provokaci podporovanou některými domácími kolaboranty«. Vítáme proto usnesení Poslanecké sněmovny, kterou hnutí samo iniciovalo a které odsoudilo konání sněmu v ČR.

»Hnutí SPD zásadně odmítá konání 76. sněmu Sudetoněmeckého landsmannschaftu v Brně. Poslanecká sněmovna minulý týden zároveň schválila usnesení iniciované SPD, které proti této akci důrazně protestuje a odsuzuje projevy historického revizionismu, relativizace nacistických zločinů i zpochybňování poválečného právního a majetkového uspořádání České republiky,« stojí v usnesení hnutí SPD.

Upozorňuje, že SdL je organizace, která má nacistické kořeny a jejíž členové se podíleli na rozbití Československa. »Odmítáme jakékoli pokusy o zpochybňování Benešových dekretů a výsledků druhé světové války. Za alarmující považujeme také fakt, že poslanci opozičních stran se závěrečného jednání a hlasování o usnesení nezúčastnili, čímž projevili nezájem o ochranu českých národních zájmů. Hnutí SPD bude i nadále důsledně hájit českou státnost, historickou pravdu a odkaz boje proti nacistické okupaci,« slibuje hnutí předsedy Tomia Okamury.

»Hnutí SPD důrazně protestuje proti nehorázným a drzým výrokům předáka a mluvčího Sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernda Posselta, který veřejně označil hlasování suverénní české Poslanecké sněmovny o usnesení k 76. sněmu tzv. sudetských Němců v Brně za ‚frašku‘ a ‚karikaturu parlamentarismu‘. Stejně tak považujeme za naprosto nepřijatelné jeho výroky pro Deník N z minulého týdne o tom, že některé české politické strany (a tedy i jejich členové – čeští občané) nepatří do dnešní Evropy. Tato bezprecedentní a urážlivá vyjádření nápadně připomínají rétoriku sudetoněmeckých nacistů z období let 1938 až 1945,« nebere si servítky SPD.

Považuje to za nepřijatelné zasahování politika cizí země do vnitřních záležitostí České republiky a zároveň i za nebezpečné vyhrožování. »Za velmi nešťastnou považujeme i účast některých německých a bavorských vládních politiků na tomto sněmu pořádaného poprvé v České republice. Toto vše jsou záležitosti, které poškozují dosud dobré česko-německé sousedské vztahy,« uzavírá SPD.

Posseltovy výroky již v minulém týdnu ve vyjádření pro iportaL24.cz odsoudil i třetí prezident České republiky Miloš Zeman. »Je to nehorázné vměšování se do našich vnitřních věcí,« uvedl mj. Zeman.

Historicky první sjezd tzv. sudetských Němců na českém území se má konat od 22. do 25. května v Brně, hlavním dějištěm se stane tamní výstaviště. Akce bude součástí Festivalu Meeting Brno a chystají se proti ní rozsáhlé protesty v čele s demonstrací, jež se uskuteční v neděli 24. května od 14 hodin na Dominikánském náměstí. Nebude na ní chybět ani exprezident Zeman, ani zástupci SPD v čele s předsedou Sněmovny Tomiem Okamurou.

(pk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Němci by si ani neškrtli v naší české vlasti, kdyby tady nebyl kolaborantský pronacistický ksindl. Stejní pomahači Němců ze strany kolaborantských Čechoslováků pomohli Hitlerovi v rozbití Československa. Dnes nám hrozí stejné nebezpečí.

  2. Nejhorší je, když dneska na brněnské zastupitelstvo přijde žena se sovětskou vlajkou a je stíhaná za propagaci komunismu. Kam jsme to dopracovali! Vždyť je to vlajka, pod níž umírali lidé za naše životy!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy