Východisko ze současné situace nevede cestou politických stran, protože celý systém politických stran je jen nástrojem skrytých nadnárodních řídících struktur. Uvedl to v novém formátu vysílání iniciativy Národní proud její hlavní představitel, publicista Václav Hrabák. Vysílání s názvem Souvislosti má být do budoucna podrobnější analýzou situace, aby lidé pochopili základní principy toho, co se kolem nás děje. »Protože když vlak směřuje do propasti, nepomůže nám když lokomotivě rozbijeme světla, aby ta propast nebyla vidět. Musíme převzít řízení té lokomotivy a přesměrovat ji na správnou kolej,« přirovnal na videu.
Iniciativa Národní proud od svého vzniku kritizuje stávající systém politických stran a prosazuje volbu konkrétních lidí. »Skutečnou moc lidu si totiž nemůžeme představovat tak, že tento lid jde jednou za čtyři roky k volbám, kde si může vybrat mezi dvěma nebo třemi partičkami, které jsou řízený těmi stejnými klanově-korporátními skupinami. To má se skutečnou mocí společného asi to, když dají odsouzenci na smrt vybrat, jestli chce být sťat a nebo oběšen. Skutečná moc lidu znamená, že je tento lid skutečně ochoten se za svoji národní myšlenku i za své zástupce postavit a silou je prosadit do řídících funkcí. Že jsou lidé schopni i obětí pro to, abychom si ve své vlastní zemi vládli sami. A takových lidí nestačí jen deset nebo sto. Takových lidí jsou potřeba statisíce,« akcentoval představu iniciativy Hrabák i v novém vysílání.
Podle něj nám vládnou skupiny, které rozhodně nezajímá prospěch obyvatel naší země. Naopak pod pláštěm zdánlivé svobody z naší země udělali za posledních 35 let kolonii západu. Moc mají podle Hrabáka nyní v rukou ti, kdo vládnou penězi.
Například premiéra Petra Fialu označil za »podvodníčka okresního formátu, který za pár drobných bez mrknutí oka likviduje celý náš společný stát v zájmu zahraničních zájmových skupin«. Velkou mírou kritiky zahrnul i bývalé prezidenty. Ostatně to je již v upoutávce na seriál Souvislosti. »Českému národu byla po staletí odebírána schopnost si vládnout. Jak v čele Československé republiky, tak po Listopadu 89 nebyly v čele země skuteční národní vůdcové, ale instalované loutky západu. TGM spolu s dalšími zednáři zařídil, aby byla moc cíleně předána v USA. Havel i Klaus byli pro účel řízení naší země ze Západu připravováni řadu let dopředu. A tak se z nás 35 let postupně stala kolonie Západu. Proto jsme v současné době národ, z pohledu schopnosti si sami sobě vládnout, impotentní. A proto se také mohly v čele státu objevit takové lidské zrůdy jako Fiala, Rakušan, Černochová, Pekarová či Bartoš. Pro uchopení moci národ potřebuje sílu. Jak tuto sílu vytvořit a jak dosáhnout toho, abychom si jako český národ začali vládnout sami a stali se suverénním státem, budeme hledat v našem seriálu Souvislosti!«
Hrabák však odmítl, že by se řešení dalo nalézt na současná vlastenecké scéně. Situaci na ní označil jako humornou. »Na jedné straně intelektuálové, kteří velmi obratně analyzují, jak je vláda špatná, co by se mělo dělat jinak a jak teoreticky směřovat ke světlým zítřkům. Avšak všichni jen pasivně doufají na nějaký zázrak při příštích volbách. Na straně další nepřeberné množství různých mini- a mikrostran, které opakovaně kandidují a spojují se a pak se zase rozcházejí a přitom se pohybují v podpoře v řádech desetin procenta. A zároveň tím nepřímo podporují systém politických stran, protože po opětovných prohraných volbách zas směřují svou aktivitu k těm volbám další. A potom se na této scéně pohubují různí egospasitelé, kteří jediní dokážou vše změnit a vlastně by se měli stát rovnou premiéry, protože si to vlastně zaslouží. A ti samozřejmě spolupracují jen se svými oddanými následovníky,« řekl Hrabák.
Vládnoucí garnitura podle něj proti tomu všemu jen naoko bojuje, aby tuto »nefunkční pseudoopozici« legitimovala, protože ví, že jim z této strany nic nehrozí. »A pro jistotu ještě do tohoto chumlu nastrčí pár svých agentů, aby měli jistotu, že se neobjeví něco, co by je mohlo jakkoliv ohrozit. Protože samozřejmě pár situací, které měly určitý potenciál se za posledních několik let stalo. Ale všechny se jim velmi snadno podařilo zneškodnit. A zároveň všechny tyto situace upustili napětí ve společnosti, takže celá společnost se posunula k ještě větší letargii,« konstatoval lídr Národního proudu.
Dodal nicméně, že vůbec nechce navodit dojem beznadějnosti situace. »Je však velmi důležité pochopit, kudy cesta nevede. Situaci nezměníme stotisícovou demonstrací. Situaci nezměníme ani hraním si na politické strany. Abychom si mohli začít vládnout sami, potřebujeme skutečnou sílu a tu nezískáme od pasivních sledovatelů Facebooku. A samozřejmě také nejsme ve vzduchoprázdnu, důležité jsou pro nás i vlivy nejen ze západu a východu, ale i z dalších směrů,« zakončil Hrabák s tím, že toto zevrubněji rozebere v dalších pokrčováních seriálu.
(pk)