Verva je s přehledem v čele, i když podruhé v řadě prohrála

Dosud suverénní litvínovská Verva se začíná v hokejové extralize zadrhávat. Chemici dnes prohráli 2:3 v prodloužení v Mladé Boleslavi, když jim jeden bod navíc »ukradl« v přesilovce Filip Pyrochta.

Litvínov, který byl až do pátku stoprocentní, má nyní na svém kontě druhou porážku v řadě. Nekoná se ovšem ani velká stíhací jízda druhých Pardubic, jež podlehly v regionálním derby Hradci Králové 1:2 v prodloužení. Jeden z největších favoritů na titul tak prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

»Bylo to bojovné utkání plné nasazení a spousty osobních soubojů. V první třetině byl soupeř aktivnější, lépe bruslil. My jsme neuhrávali souboje na mantinelech v útočném ani obranném pásmu, z toho měl soupeř tlak. Ve druhé třetině se kluci zlepšovali, třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Chtěli jsme aspoň ten jeden gól dát a vrátit se do toho zápasu, což se nám podařilo. Musím vyzdvihnout Romana Willa, který odchytal výborný zápas a dal nám šanci uhrát tady nějaký bod,« pochválil svého gólmana na klubovém webu pardubický kouč Marek Zadina.

Naopak další z mistrovských adeptů, obhájce titulu z Třince, dnes porazil ve Werk Areně Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech. V loterii zvané rozstřel rozhodl Libor Hudáček. »Jsem rád, že jsme konečně zabrali a vyhráli nájezdy. I když jsme bod soupeři darovali,« řekl Hudáček.

* * *

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Smoleňák (Tralmaks, Ticháček), 58. Smoleňák (Tralmaks, Ticháček) – 39. D. Moravec (Gríger, Jiskra), 51. Salsten (Gríger, Ilomäki), 63. Salsten (Ilomäki, Jaks). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 4044.

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Daňo (A. Nestrašil, L. Hudáček), 17. L. Hudáček (A. Nestrašil), 53. Miloš Roman (Nedomlel, Teplý), rozhodující sam. nájezd L. Hudáček – 30. Zámorský (Lalancette), 42. Skok (D. Simon, T. Urban), 45. Schleiss (Matýs, Klepiš). Rozhodčí: Hribik, Kika – Axman, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4921.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Junttila (Skalický), 51. Suchý (J. Stránský), 64. Pyrochta (F. Pavlík) – 12. Koblasa (M. Sukeľ, Zile), 31. Czuczman (Hlava, Gut). Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Kajínek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3401.

Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Batna (Estephan), 61. Freibergs (Perret) – 56. M. Kaut (Vála, R. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 5976.