Ostrava bude ve středu 5. června hostit demonstraci Za mír a prosperitu, kterou svolává ČSSD – Česká suverenita socuální demokracie. Pro stranu expremiéra Jiřího Paroubka to bude zároveň vrchol kampaně před volbami do Evropského parlamentu. Ty nás čekají v pátek a v sobotu.
Kromě Paroubka se demonstrace, která začíná v 15 hodin na ulici Horní u fontány (Železňák), zúčastní v roli řečníků místopředsedové ČSSD Jana Volfová a Petr Gawlas, který je práve v Moravskoslezském kraji doma.
Značce ČSSD se v tomto regionu tradičně daří a levice zde celkově mívá úrodné podhoubí. »Je to dané tak trošku i historií. ČSSD jako nejstarší strana u nás vznikla de facto v Moravskoslezském kraji na podporu horníků v souvislosti s jejich tehdejšími těžkými podmínkami v dolech, i když oficiální založení samozřejmě proběhlo v Praze. Ale ČSSD se dlouhodobě zastávala těžkých profesí, ať je to v hutnictví, nebo v hornictví, a očividně to zůstalo u nás na severní Moravě zachováno,« uvedl v nedávném rozhovoru pro iportaL24.cz Gawlas.
Největší mediální ohlas nicméně měl mítink ČSSD minulý týden ve čtvrtek na severu Čech. Na Zámeckém náměstí v Teplicích (viz snímek) byl hostem třetí prezident České republiky Miloš Zeman (informovali jsme zde).
(pk)
Ja si myslím, že to zkazil ten Zeman, když řekl, koho bude volit.
O tom kdo je Paroubek a kdo ho řídil a řídí si můžete přečíst na iportal24 tečka cz z 27.dubna , v článku „Můj přítel Jiří Horák “
Závěr článku: ….Jiří a Zdenička Horákovi žili spokojený a plný život, sloužili své vlasti . Zdenička v RADIU SVOBODNÁ EVROPA, Jiří dostal také Řád T. G. Masaryka. Zdenička ( Horákova) ta se časem odstěhovala do nějakého hezkého domu PRO DOBŘE ZAJIŠTĚNÉ seniory na břehu Mexického zálivu.
——————-
Já jsem ho (Jiřího Horáka) poznal od závěru roku 1989, kdy se poprvé objevil na schůzi Ústředního přípravného výboru sociální demokracie jako exilový sociální demokrat a jako generální tajemník Rady SVOBODNÉHO ČESKOSLOVENSKA
Jiří se svým otcem… uprchli do zahraničí v březnu 1948. Jiří ( Horák´se dostal se ženou Zdeničkou do Spojených států. Tam se časem stal profesorem na newyorské College a byl slušně ZAJIŠTĚN.
NA volby v r. 1900 peníze jsme dostali především díky rakouským sociálním demokratům (3 mil. šilinků) a díky našim zahraničním přátelům. Ti všichni nám pomáhali také dodávkami techniky, ale i třeba některých reklamních materiálů apod. Školili také naše kandidáty do parlamentu.
Rád a často na Jiřího vzpomínám. Byl to můj přítel