Dostali jsme do redakce od jednoho našeho příznivce velice zajímavý text, který zveřejňujeme v plném znění… Zde, prosím:
Minulý týden uplynul rok, co profesor Fiala vyhlásil svůj ambiciózní program »Restart Česka«, ve kterém slíbil, jak českou ekonomiku rychle zmodernizuje a pozvedne na světovou úroveň.
U příležitosti ročního výročí vyhlášení tohoto svého plánu dokonce Fiala nelenil a zorganizoval tiskovou konferenci, a na ní přítomným novinářům tloukl hodinu klíny do hlavy, jakých skvělých úspěchů už bylo pod jeho velením dosaženo.
Jen pár set kilometrů od Fialovy Prahy ve švýcarském městě Lausanne tou dobou zorganizoval tiskovou konferenci i nejlepší vzdělávací ústav celého světa, (IMD), ve kterém se o studijní místa rvou ti nejlepší manažeři a bankéři. IMD na konferenci vyhlásil výsledky své každoroční analýzy o konkurenceschopnosti jednotlivých zemí. A českého profesora Fialu za jeho údajné skvělé úspěchy, kterými se v Praze chlubil, ani trochu nechválili. Ba naopak.
Zpráva IMD suše konstatovala, že za rok 2023 se Česká republika propadla o dalších 11 pozic v celosvětovém řebříčku, který měří konkurenceschopnost, digitalizaci, efektivitu státní zprávy a rozvoj moderní ekonomiky.
Fiala dokonce v žebříčku neměl žádnou konkurenci. Ani jednomu dalšímu předsedovi vlády na celém světě se v roce 2023 nepodařilo tak razantním způsobem rozvrátit svou zemi jako Fialovi. Jeho výkonnosti (-11) se přiblížila pouze současná peruánská diktátorka Dina (-8).
Poslední zpráva OECD přitom nenechává na Fialovi niť suchou. Podle ní, jsou do ČR dováženi pouze nekvalifikovaní imigranti, kteří nedokáží přinést ČR ekonomický zisk. Školství stagnuje a není schopno produkovat moderně a hlavně technicky vzdělané zaměstnance, kteří by byli schopni nastartovat moderní ekonomiku. Strukturálně zastaralá ekonomika váže všechny dostupné pracovní síly, které jsou nuceny pracovat za mrzkou mzdu.
Děti se díky vládní asociální bytové politice nemají kde rodit, a nejsou pro ně ani místa v mateřských školách, když už náhodou přijdou na svět. Ženy mají nízké mzdy, a protože se nemá kdo starat o jejich děti, nemohou včas nastoupit do práce. Neexistuje jakákoli ucelená a promyšlená rekvalifikace zaměstnanců na moderní profese a dovednosti.
Obdobně OECD kritizuje i Peru. Jenže nízké peruánské mzdy a životní náklady, přírodní bohatství a davy mladých lidí umožňují Peru zahájit nejdříve přechod na ekonomiku levných montoven, jako tomu bylo v ČR před 30 lety, a teprve na základě zvýšených zisků přejít k budování moderní ekonomiky.
ČR je naopak v postavení, že montovny už ekonomice nijak neprospívají, a naopak jí dusí spotřebou kvant nekvalifikovaných imigrantů, kteří vysávají z trhu nedostatkové byty, ždímají veškerou státní infrastrukturu, spotřebovávají nedostatkovou energii a potřebují kvanta úředníků a policistů ke svému řízení.
Fiala je tak právem IMD vyhodnocen jako největší světový státní rozvraceč let 2023/24.
Zpracoval: Jan Čech
Nikde to není k nalezení, uveďte zdroj