Horský kraj je přínosem pro obchod a vztahy mezi Čínou a Itálií

Okres Čching-ťien, který se nachází na břehu řeky Ou-ťiang uprostřed hor, má typický půvab jihočínského města i atmosféru evropského velkoměsta.

Tento okres ve východočínské provincii Če-ťiang má více než 500 000 obyvatel a je rodným městem 381 000 Číňanů žijících v zahraničí ve 146 zemích a regionech světa, z nichž přibližně 100 000 je zaměstnáno v globálním obchodním průmyslu.

Je těžké přehlédnout architekturu Čching-ťienu v evropském stylu, která je výsledkem globálního přesahu tohoto okresu.

Přibližně před 300 lety začali lidé z Čching-ťienu cestovat na západ a navazovali globální obchodní kontakty s evropskými partnery. Generace za generací zapouštěla v Evropě kořeny a otevírala továrny, restaurace a supermarkety.

V minulosti lidé z Čching-ťiangu vozili z Číny do celého světa složité kamenné plastiky. Dnes se mladší generace vracejí do Čching-ťienu s evropským zbožím, jako je káva a víno.

Čou Jung, který pochází z Čching-ťienu a 28 let pracoval a podnikal v Evropě, se v roce 2015 dozvěděl, že jeho rodné město zavedlo podpůrná opatření, aby přilákalo čínské podnikatele ze zahraničí, a zřídil Čching-ťienské centrum pro dovoz importovaného zboží.

Poté se Čou vrátil do Čching-ťienu a otevřel zážitkové centrum, kde se lidé mohou seznámit s italskou vinařskou kulturou a pochutnat si na italské kuchyni.

Statistiky ukazují, že téměř 150 000 rodáků z Čching-ťienu žijících v zahraničí se vrátilo domů, aby investovali v tomto regionu, a více než 500 podniků v Čching-ťienu využívá investice od v zahraničí žijících Číňanů.

S rychlým rozvojem dovozu zahraničního zboží do Čching-ťienu působí navrátivší se zahraniční čínská komunita jako most, který přilákal mnoho italských obchodníků a značek k expanzi na čínský trh.

Italský obchodník s vínem Riccardo Lacobone založil v Čching-ťienu obchodní společnost spolu se svým přítelem a obchodním partnerem Čou, aby mohl vstoupit na čínský trh.

»Mám v Itálii mnoho přátel z Čching-ťienu, takže jsem vždycky chtěl navštívit jejich rodné město. Po návštěvě jsem se rozhodl, že se svým čínským přítelem něco podniknu,« řekl Lacobone.

V současné době se Čching-ťien pyšní největším distribučním centrem importovaných vín v Číně. Vína z Evropy lze prostřednictvím Čching-ťienu dopravit do míst v Číně za pouhých 17 dní, což významně napomáhá propagaci italských vín mezi čínskými spotřebiteli.

V porovnání s dobou, kdy Lacobone přišel do Číny poprvé, je podle něj nyní mnohem výhodnější otevřít si v zemi firmu. Místní vláda zjednodušila postupy a poskytuje služby efektivněji, poznamenal. Tato zlepšení posílila jeho odhodlání investovat v Číně a spolupracovat s čínskými obchodními partnery.

»Doufám rovněž, že můj syn po ukončení studia převezme můj podnik v Číně,« řekl.

Na veletrhu Overseas Chinese Imported Commodities Expo v listopadu loňského roku představil Lacobone více než 70 italským obchodníkům s vínem Qingtian Imported Wine Trade Fair, jehož cílem bylo seznámit více italských vinařů s Čching-ťienem a představit italské značky vína čínským spotřebitelům.

Ruben Rabatti z italské skupiny Cantine Settesoli řekl: »Na veletrhu v Čching-ťienu jsem byl poprvé. Byl jsem zde svědkem robustní síly čínského trhu s vínem. Překvapilo mě, že jsem zde našel mnoho profesionálních vystavovatelů a odběratelů, a vyměnil jsem si kontakty s více než 10 potenciálními kupci.«

Čching-ťien hostí veletrh od roku 2018. Podporuje obchod a importní průmysl v tomto kraji a úspěšně uvádí na čínský trh vysoce kvalitní evropské produkty, jako je víno a káva.

Z údajů vyplývá, že během loňského veletrhu expo podepsal Čching-ťien 540 dohod o oprávnění k dovozu značek a uzavřel smlouvy s téměř 200 zahraničními vinařstvími a 27 kávovými společnostmi, aby v Čching-ťienu mohly začít podnikat.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy