Čína se mění ze spotřebitelského trhu na centrum inovací, říká předseda představenstva společnosti Bosch

„Čína se mění ze spotřebitelského trhu na centrum znalostí a inovací,“ řekl Stefan Hartung, předseda představenstva společnosti Robert Bosch GmbH, v exkluzivním rozhovoru pro Xinhua na Mezinárodním autosalonu (IAA) Transportation 2024 v německém Hannoveru.

Hartung zdůraznil stálý pokrok Číny v rozšiřování jejích výrobních kapacit a její rostoucí roli v globálních inovacích. Poznamenal, že společnost Bosch plánuje v Číně pokračovat v dlouhodobých investicích, aby uspokojila rostoucí poptávku na trhu.

Jako častý cestovatel do Číny získal Hartung hluboký přehled o čínském trhu. „Čína je pro nás velmi důležitým trhem. Dosáhli jsme významných úspěchů a naše investice nadále rostou. Příští měsíc bude brzy uveden do provozu nový závod na klíčové komponenty vozidel s novou energií, který jsme připravovali několik měsíců,“ uvedl Hartung.

Předpověděl také, že elektromobily se v příštím desetiletí stanou klíčovou součástí světového trhu s osobními automobily. V sektoru užitkových vozidel však podle něj mohou některé trhy upřednostňovat vodíková řešení, včetně palivových článků a motorů se spalováním vodíku.

Hartung zdůraznil, že vedle sebe může existovat více technologií pohonu, přičemž nejlepší řešení bude vybráno spíše na základě konkrétních potřeb než na základě konkurence. Společnost Bosch se podle něj snaží diverzifikovat svou nabídku, od bateriových systémů přes systémy palivových článků až po technologie poháněné vodíkem.

Návštěvníci se seznamují s tahačem na vodíkové palivové články na stánku společnosti Shaanxi Automobile Holding Group Co., Ltd. (SHACMAN) během mediální předpremiéry Mezinárodního autosalonu (IAA) Transportation 2024 v německém Hannoveru, 16. září 2024. (Xinhua/Ren Pengfei)

„Globální automobilový trh zůstal letos stabilní, ale růst elektromobilů byl pomalejší, než se očekávalo, zejména v Číně. Poptávka po plug-in hybridech a elektromobilech s prodlouženým dojezdem se zvýšila, zatímco růst čistě elektrických vozidel se zpomalil,“ poznamenal Hartung a vyzval průmysl, aby přizpůsobil své strategie tomuto trendu.

Technologie, které společnost Bosch představila na veletrhu IAA Transportation 2024, jsou podle Hartunga výsledkem úzké evropsko-čínské spolupráce. „Většinu technologií nemůže vyvinout jen jeden člověk nebo malý tým a pak je aplikovat po celém světě,“ řekl. Hartung očekává, že mezinárodní spolupráce, zejména v oblasti vodíkových technologií a elektrických nákladních vozidel, povede k dalším průlomovým objevům.

Jako globální společnost se Bosch zasazuje o vyvážené a spravedlivé konkurenční prostředí na mezinárodních trzích. Hartung varoval, že cla a dotace v reakci na obchodní problémy by mohly vést ke zvýšení cen a nestabilitě na světovém trhu.

Hartung vyjádřil naději, že obchodní jednání mezi Čínou a Evropskou unií vyřeší probíhající celní problémy, a zdůraznil potřebu obchodní dohody. „Doufáme, že se nakonec podaří dosáhnout obchodní dohody mezi Čínou a Evropskou unií, která bude řešit otázku cel prostřednictvím jednání.“ 

Muž si zkouší elektrický pickup na stánku čínské automobilky SAIC Maxus během mediální předpremiéry Mezinárodního autosalonu (IAA) Transportation 2024 v německém Hannoveru 16. září 2024.  (Xinhua/Ren Pengfei)

Hartung zdůraznil, že další liberalizace obchodu je klíčem k celosvětovému hospodářskému růstu. „Bylo by skvělé, kdyby v příštích desetiletích mezinárodní obchod co nejvíce vzkvétal, protože ten v posledních desetiletích velmi pomohl celému světu včetně Číny,“ řekl a vyjádřil optimismus, že Bosch bude z tohoto trendu těžit.

Hartung rovněž zdůraznil význam pokračující komunikace a přeshraniční výměny talentů, zejména mezi inženýry a technickými odborníky. Výzkumné a vývojové aktivity společnosti Bosch v Číně se rozšířily a 58 000 zaměstnanců, včetně 10 000 inženýrů a výzkumných pracovníků a dosahují v Číně průlomových výsledků díky využití místních talentů a inovací.

Hartung poznamenal, že Čína se stala globálním inovačním centrem, které je hnací silou změn v oblasti elektrifikace, inteligentní mobility, umělé inteligence, digitalizace a energetické účinnosti. Tento posun směrem k budoucnosti založené na technologiích je poháněn přeshraniční spoluprací, kterou Hartung považuje za klíčovou jak pro Čínu, tak pro Evropu.

Hlubší mezinárodní spolupráce bude i nadále hnacím motorem inovací v těchto klíčových oblastech, což posílí postavení Číny jako globálního centra technologického rozvoje, poznamenal.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy