Četl jsem zajímavou statistiku, která vykazuje, že se průměrná životní úroveň obyvatelstva ČR neustále propadá. Bylo to zveřejněno v tištěných novinách, které se jinak profilují jako v podstatě prosystémové, prorežimní. Nebudu je jmenovat, nevím, zda bych tím neporušil nějaké pravidlo ohledně reklamy.
Píší tam doslova tato statisticky hrozivá čísla: Před dvaceti lety, (já upřesňuji v roce 2003) připadalo na ČR 17 procent finančního majetku a 14 procent reálného majetku zemí střední a východní Evropy. V roce 2023 vlastnila ČR v tomto regionu pouze 9 procent finančního majetku a jenom 6 procent reálného majetku.
Ať už tato statistická čísla znamenají cokoliv, jedno je jisté. Všechny vlády, které v naší zemi vládly, dopomohly k tomu, aby se na rozdíl od okolních zemí majetek našich občanů neustále ztenčoval.
V současné době je to za vlády pětikoalice naprosto markantní. Naši občané jezdí nakupovat do Polska a v mnoha případech také do Německa a Rakouska, kde jsou ceny nejenom vzhledem k příjmům lidí, ale dokonce i absolutně nižší.
A to statistika zřejmě cudně zamlčuje, že v roce 1989 byl ten majetek našich občanů ještě příznivější (myslím tím průměr obyvatelstva a ne peněžních rychlokvašek, které si stačily nahrabat majetek v Klausově pomyslném zhasnutí světla při privatizaci). Co ta statistická čísla znamenají přeloženo v politické řeči? Před rokem 1989 vlády prostě lépe hospodařily s majetkem, který jim byl svěřen.
A pozor, nemluvím zde o společenském systému. Tato statistika se týká všech zemí bývalého socialistického tábora. Znamená to, že přes naši nejlepší startovací pozici po sametovém převratu se v porovnání s ostatními zeměmi tohoto regionu Česká republika neustále propadá.
Co to znamená? Střední třída, která je většinově nositelem bohatství státu, se u nás neustále ztenčuje. A přesto lidé neustále volí ty, které znají. Ty, kteří jim vyprazdňují kapsy, protože ti druzí podle volebních preferencí nemají šanci. A tak dávají zelenou těm, kteří v tomto, pro stát katastrofálním vývoji, budou pokračovat.
Ale hrobaři životní úrovně obyvatelstva si vždy najdou nějakou fintu, jak voliče obalamutit. Tvrdá kritika vlády se v roce 1998 změnila v opoziční smlouvu, která udělala na voliče, kteří volili obě dvě nejsilnější a nejbohatší strany, dlouhý nos.
V roce 2010 to byly všude propagované Věci veřejné, i když těm, kteří používají mozek, bylo jasné, že mít peníze na drahou volební kampaň není samo sebou. Samozřejmě okamžitě po volbách se VV spojily s těmi, proti kterým ve volební kampani urputně bojovaly.
Pirátské »pusťte nás na ně« se změnilo na »pusťte nás také k lizu« a těm alternativcům, kteří je volili, se z toho musí dělat nevolno. Místo zlepšení vládnutí, účast v nejhorší vládě v historii (radši nebudu konkretizovat, za jak dlouhou dobu).
A teď, kdy má současná vláda tak mizerné preference jako žádná jiná v novodobé historii, už je zase připraven »protestní« projekt, který zajistí hladké přepřažení unavených koní za nové. Smrdutý náklad však bude tažen dál až do úplného dna propasti. Já, který toho zažil už opravdu mnoho, vidím, kam to všechno směřuje. Přesto je však neustále preferován požadavek, mládí vpřed. Samozřejmě, mládí nemá historickou zkušenost. Nechá se snadno obalamutit. Jenom si vzpomeňme, po »gerontokratech« přišel mladý Michail Gorbačov, kterému se svou nezkušeností podařilo rozbít SSSR.
Strany a koalice se snaží, aby na předních místech jejich kandidátních listin byli mladí lidé. Vytlačují z nich ty, kteří by dokázali předem upozorňovat na budoucí problémy. A proto jsme se my ROZUMNÍ rozhodli, že na naší kandidátní listině do EU budou lidé naopak zkušení, léty obroušení, které nikdo neopije rohlíkem.
Petr Hannig, předseda Rozumných
Zdravím Vás.
Tady je velmi důležité slůvko a sice „spojování se“ a to bez přívlastku ega jedinců v uskupení.
Pravdu má pan Hannig v tom, že se musí dát dohromady ty strany, které jedou stále svoje programy ze kterých neuhýbají a po léta, která uplynula se jich drží!!! Jsou to strany, které mají předběžný název „Aliance za vystoupení z EU a NATO“. Co se týká SPD, tady mi nevadí, co kdy a jak prosadili, či neprosadili. Zde mi vadí jejich zbabělost v době teroru tzv. pandemie.
Líbilo se mi chování pana Bojka a pana Volného a tenkrát pan Okamura s SPD bohužel mlčeli…
Vy nevidíte jak jsou nyní SPD házeny klacky pod nohy a to i od tzv. opozice ANO ?!…
Nakonec vždy vystoupí letitý posměváček Benda, který v těch lavicích doslova a skutečně zestárnul, a vysmívá se na mikrofon „heč, heč, máme stoosmičku nás nikdy nepřehlasujete“. To svědčí nejen o jeho ubohosti a nízké úrovni nemluvě o nízké inteligenci tohoto parazita snoubicího se se stávajícími zločinci.
Proto je nutností se skutečně spojit a odhodit ega. Ta nabubřelá ega mají jednotlivci a ti to vždy nakonec pokazí!
Nezáleží na věku, záleží na zkušenostech, kterými zmoudříme a také na tom, mít ve vládě skutečné profíky a těmi rozhodně nejsou dnešní mladí „svazáčci“. Jsou to naopak ti, co tvořili za socialismu a jejich tvořivá práce s poctivými a blahodárnými výsledky je nyní rozkradena a záměrně znehodnocena. Nu a ti tehdejší profíci opravdu nejsou věkem mladíčci, jsou to naopak ti, co umí a jsou dokonce plni síly se postavit do čela. A nezapomínejme, Československo byl pojem všude ve světě a ti o kterých zde píši se o ten dobrý kredit zasloužili. Věřím, že to budou oni, kdo Československo opět postaví na nohy jak ekonomicky, tak morálně. Parazity je třeba eliminovat a tak oddělme zrno od plev. Ty plevy se už dávno odhalily a odhalují se denně v tom smyslu, že už nemají ani špetku soudnosti a tak se běžně sami přiznávají kým ve skutečnosti jsou. Nejsou to lidé..
Nyní je řada na nás konat tak, aby jsme ukázali svou moudrost a taktiku nutnou pro sebezáchovu a to samozřejmě budou lidé bez rozdílu věku, avšak s podmínkou čestnosti
a s profesionální samozřejmostí vysoké odbornosti. Až toto dokážeme oživit u nás, nastane spojování a spolupráce vyššího levelu ve spolupráci se znovu postavenými národy na základě vlastní národní hrdosti zděděné od svých statečných předků lidsky moudrých a lidsky sounáležitých.
Demisi!
Ty straničky a hnutí by se měly nějaki sjednotit, protože tak bude to opoziční spektrum naprosto roztříštěné a takto nikdo nic nezmůže ať je starý nebo mladý.
Ano. Volte si nové Věci veřejné, pane Myslivče. Ty poctivé straničky a hnutí, kdyby byly voleny, a lidé se nechovali zbaběle, aby jejich hlas tak zvaně nepropad, tak bychom dnes nebyli v takovém srabu. Viz rok 2010. Tehdy lid violil, aby jejich hlas nepropadl, Věci veřejné místo Suverenity. Dnes, PRO (podobný projekt jako Věci veřejné) se nechce spojit s nikým, a přesto jej nepovažujete za „straničku a hnutí“. Je to stejná situace. ODS ztrácí, tak je potřeba náhradu, která se pak spojí s ODS ve vládě. Po Topolánkových extempore ODS ztrácela a KDU-ČSL se propadlo. Ve vládě je nahradily nové síly, Věci veřejné a TOP09. Hlavně, že se vlastenecké síly tehdy netříštily.
Karel Brázda v dnešní diskuzi pod článkem pana Kojzara mluví s uznáním o krvavém chilském puči v roce 1973. Je třeba více dodávat ke Karlu Brázdovi? Bohužel český fašismus nespí.
Bohužel hlavně ve vládě.
Pane Hannigu,
s tím mladým nezkušeným Gorbačovem, který přišel po předchozích gerontech jste opravdu zaperlil. Víte, že mu tehdy bylo 54 let? Řekněte nám, prosím, jakou věkovou hranici považujete za tu, kdy se člověk stává moudrým a rozumným.
Jenom pro Vaši informaci ta naprosto zavádějící poměrová čísla, která uvádíte na začátku o našem klesajícím bohatství, uvedla ve své studii americká poradenská společnost BCG (Boston Colsunting Group). Průměrný věk konzultantů v takové společnosti je 35 let. Tam Vám věk 35 připadá dostačující a těm mlaďochům zjevně jejich čísla věříte, u Gorbačova je 54 málo?
A ještě k těm číslům z úvodu. Relativní podíl finančního a reálného majetku Švýcarska vůči celé Evropě jako celku také klesá. Opravdu si myslíte, že Švýcaři se mají také hůř a hůř?
A čím to asi je? Však ta čísla jsou srovnávací.
A vidíte, Vy jste si, pane Brázdo, odpověděl sám: „Průměrný věk konzultantů v takové společnosti je 35 let. Tam Vám věk 35 připadá dostačující a těm mlaďochům zjevně jejich čísla věříte“. Proto i v tom Švýcarsku, životní úroveň padá.
Pane Hannigu, zjevně jste to nepochopil. Uvedu jednoduchý příklad. Ve státě A je HDP 10000 dolarů na hlavu, ve státě B 6000. Vyjádřeno poměrově vůči celku (A+B) má stát A podíl 10000 / (10000+6000) = 0,625, stát B 6000 / (10000+6000) = 0,375. Za určitý čas vzroste HDP státu A na 16000 a B na 12000. Poměrově stát A klesne vůči celku na 16000 / (16000+12000) = 0,57, stát B vzroste na 0,43, ač absolutně stouply státy A i B, dokonce o stejnou částku. Čili to, že poměrově někdo klesá, ještě neznamená, že klesá i v absolutních číslech.
Brázdův blábolismus.
Naprostý souhlas.
Děkuji.