Obrazem: Česká stopa na mezinárodním veletrhu v Ning-po

V Ning-po v čínské provincii Če-ťiang se koná již třetí Veletrh Číny a zemí střední a východní Evropy a Mezinárodní veletrh spotřebního zboží. Tématem tohoto veletrhu je Prohlubování pragmatické spolupráce a spojení rukou pro budoucnost. Tato obchodní výstava má tři výstavní oblasti: Výstava střední a východní Evropy, Mezinárodní výstava spotřebního zboží a Stálá výstava importovaného zboží, které spojují mnoho vysoce kvalitních komodit ze zemí střední a východní Evropy. Ať už jde o Výstavu střední a východní Evropy, kde se scházejí noví i staří vystavovatelé, nebo o Stálou výstavu importovaného zboží v Národním pavilonu, české prvky všude přitahují velkou pozornost.

Když vejdete do haly č. 9 Mezinárodního kongresového a výstavního centra v Ning-po, rychle uvidíte krásný Český národní pavilon, kde jsou po celý rok vystaveny a prodávány všechny druhy komodit z České republiky.

V současné době jsou zde vystaveny a prodávány výrobky českého křišťálu od 11 známých českých místních značek, včetně Crystal Bohemia a Bohemia Jihlava 1845, dále české pivo tří hlavních značek skupiny Pivovary CZ, tradiční český medový dort Marlenka a nejnovější pražské butikové čokolády značky Steiner & Kovařík. Zde můžete vidět nejen klasické české výrobky, ale také »první přehlídku« novinek přicházejících do Číny.

V Českém národním pavilonu na Stálé výstavě importovaného zboží můžete ochutnat české pivo plzeňského typu Litovel.

Podle zástupce Českého národního pavilonu na Stálé výstavě importovaného zboží lze tyto produkty zakoupit nejen na místě v pavilonu, ale prodávají se i na hlavních e-obchodních platformách a platformách živého vysílání v Číně. Tyto kvalitní české výrobky se postupně dostávají do zorného pole stále více čínských spotřebitelů.

V Českém národním pavilonu na Stálé výstavě importovaného zboží je k dostání i medový dort Marlenka.

Starým přítelem Výstavy střední a východní Evropy je Čang Pcheng, osoba odpovědná za provoz Českého národního pavilonu a předseda Ning-po Ja-šeng-siang International Trade Co., Ltd., který se téměř deset let zabývá dovozem českého zboží. Sám se nazývá »ambasadorem značek« České republiky a jeho posláním je přinášet jménem těchto značek české dobroty čínským spotřebitelům. Se svou společností opět přinesl české dobroty na Výstavu střední a východní Evropy.

Na Výstavě střední a východní Evropy mohou návštěvníci ochutnat české pivo a medovník.

Společnost Ning-po Ja-šeng-siang International Trade Co., Ltd. uvedla na čínský trh 16 českých značek, včetně českého křišťálu, piva, medového dortu a čokolády a stala se generálním zástupcem mnoha českých národních produktů v Číně. Zejména v obchodu s křišťálem představuje objem dovozu firmy Ja-šeng-siang více než 70 % objemu dovozu českého křišťálu do Číny a společnost spolupracuje s mnoha špičkovými restauracemi, hotely, továrnami na nábytek atd.

Na základě dlouholetých zkušeností ze života v České republice a na Slovensku Čang Pcheng ví, které značky jsou skutečně známé, a je odhodlán propagovat místní autentické produkty. »Český křišťál, který vozíme, můžete vidět i na pražském Staroměstském náměstí a můžete ho vidět mezi suvenýry prodávanými na pražském letišti. Do Číny vozíme pouze skutečné národní poklady Česka a Slovenska.«

Čang Pcheng představil spotřebitelům na Výstavě střední a východní Evropy novou pražskou čokoládu, která letos vstoupila do Číny

Čang Pcheng v rozhovoru pro média řekl, že před několika lety se na výstavě v Hongkongu seznámil se zakladatelem čokoládové značky Steiner & Kovařík Prague. Po návštěvě jejich továrny na čokoládu v České republice je Čang Pcheng srdečně pozval, aby přivezli svou čokoládu a stroje na její výrobu do Číny, aby je poznali čínští spotřebitelé. Toto je první Výstava střední a východní Evropy po covid-19, díky které Petr Kovařík, jeden ze zakladatelů a majitelů čokoládové společnosti Steiner & Kovařík Prague, konečně přivezl svou čokoládu do Číny.

Lidé ochutnávají pražskou čokoládu.

Na výstavišti byla Petrova dílna na výrobu čokolády oblíbeným místem mezi návštěvníky! Lidé zde mohou nejen ochutnat pražskou čokoládu, ale také zažít úžasný proces, jak se z kakaových bobů stane kousek lahodné čokolády. Zároveň si také mohou vlastní čokoládu ozdobit malinami, oříšky a dalšími přísadami. Mnoho diváků přilákala chuť čokolády a proces její výroby. Mnoho spotřebitelů uvedlo, že pražská čokoláda je opravdu lahodná a proces výroby čokolády je také úžasný, jako když vstoupíte do továrny na čokoládu.

Mnoho lidí na veletrhu projevilo zájem o proces výroby pražské čokolády.

Tato čokoláda pochází od společnosti Steiner & Kovařík – Silvie & Petr Prague z Prahy v České republice. Jeden ze zakladatelů a majitelů, Petr Kovařík a jeho asistentka Veronika osobně vedou a pomáhají návštěvníkům vyrábět čokoládu. Petr novinářům řekl: »Jsme rodinná firma. S manželkou Silvií jsme v roce 2005 založili čokoládovou společnost Steiner & Kovařík Prague. Název naší značky je jméno mé ženy a moje.« Proces výroby jejich čokolády se nazývá »bean-to-bar«, tedy »od bobu k tabulce čokolády.« Výroba začíná proséváním surových kakaových bobů a pokračuje procesem pražení, mletí a úpravy teploty v samostatném zařízení, aby se zachovala původní jedinečná chuť kakaových bobů. Je to poprvé, co přivezli na Veletrh Číny a zemí střední a východní Evropy své vlastní stroje na výrobu čokolády. Cílem je ukázat více Číňanům pečlivou výrobu čokolády »bean-to-bar« a zároveň to ukazuje jejich plnou důvěru v čínský trh.

Petrova asistentka Veronika balí čokoládu pro účastníky čokoládové dílny.

V areálu inteligentní výroby v centru Výstavy střední a východní Evropy poutá pozornost letadlo, které vypadá jako žralok. Toto skvělé »žraločí letadlo« pochází ze společného čínsko-českého podniku Česko-čínské společnosti (Cchang-čou) pro výrobu žraločího letounu. V dubnu 2019 na 8. setkání lídrů Číny a zemí střední a východní Evropy v chorvatském Dubrovníku podepsala česká společnost vyrábějící žraločí letadlo smlouvu o transferu technologií a tento letoun byl úspěšně představen Číně.

Žraločí letadlo v centru Výstavy střední a východní Evropy.

Kao C‘-süan, generální ředitel marketingu Česko-čínské společnosti pro výrobu žraločího letounu Co., Ltd., řekl: »Od ledna tohoto roku jsme oficiálně realizovali sériovou výrobu žraločího letounu. Je to hvězdný produkt mezi letadly všeobecného letectví.«

Kao C‘-süan dodal: »Žraločí letadlo se stalo nejrychlejším letadlem na současném trhu všeobecného letectví v Číně. Je to také jediné tandemové dvoumístné letadlo v Číně. Je oblíbené u zákazníků a bylo prodáno do 27 zemí.«

Čína má výhody v oblasti výroby, zatímco Česká republika má zkušenosti s výrobou strojů. S pomocí platformy Výstavy střední a východní Evropy a české pokročilé strojní výrobní technologie Čína a Česká republika realizovaly sdílení zdrojů a technickou výměnu, čímž podporují vzájemný rozvoj.

Prostřednictvím českých prvků na tomto Veletrhu Číny a zemí střední a východní Evropy jsme byli svědky důmyslného spojení čínsko-české spolupráce a prosperity a rozvoje zemí střední a východní Evropy.

Uvádí se, že od roku 2012 rostl obchod Číny se zeměmi střední a východní Evropy průměrným ročním tempem 8,1 % a čínský dovoz ze zemí střední a východní Evropy rostl průměrným ročním tempem 9,2 %. V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl objem obchodu mezi oběma stranami 33,3 miliardy amerických dolarů, což je nárůst o 1,6 %, a znamená to celkově stabilní a pozitivní začátek roku.

Věříme, že díky neustálému rozvoji čínsko-české spolupráce se bude i nadále rozvíjet čínsko-české přátelství po mostě hospodářské a obchodní spolupráce, které oběma národům přinese více výhod.

Reportérka Ja-wen objevuje a prozkoumává české prvky, které jsou zde přítomny!

(pr)

FOTO – CRI

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy