Uvedla: »Chtěla bych vidět Sin-ťiang na vlastní oči« a označili ji za »robota«

»Někteří lidé chtějí vytvářet lži o Číně, aby uvedli veřejnost v omyl, a obávají se, že můj výzkum naruší jejich ‚rétoriku o Sin-ťiangu‘.«

Australská nezávislá odbornice Maureen A. Huebelová nedávno poskytla rozhovor ze svého domova v Melbourne. »Když o tom mluvím, jsem naštvaná. Jsem skutečný člověk, nejsem robot.«

Maureen A. Huebelová uvedla, že trpěla »internetovým násilím«, protože chtěla pochopit skutečnou situaci v Sin-ťiangu. »Někteří lidé chtějí vytvářet lži o Číně, aby uvedli veřejnost v omyl a obávají se, že můj výzkum naruší jejich rétoriku o Sin-ťiangu,« dodala.

Jsem pomlouvána jako »čínský internetový voják«

Některá západní média a politici po dlouhou dobu rozšiřují, že »v Sin-ťiangu existuje »genocida«. Huebelová o tom stále pochybuje, protože ví, že v Sin-ťiangu rostl HDP i populace. Aby se dozvěděla skutečnou situaci, otevřela si účet na Twitteru, provedla průzkum, a rychle přilákala tisíce fanoušků.

Avšak některé hlasy ji označily za »čínského internetového vojáka«. »Někteří lidé se dívají na Čínu přes barevné brýle. Uvedla jsem několik pozitivních hodnocení Číny a obvinili mě, že jsem člověk, který nemá schopnost vlastního myšlení,« uvedla Huebelová.

Huebelová na Twitteru oznámila, že v roce 2024 pojede do Sin-ťiangu, aby prozkoumala zmírnění chudoby, ale čelila více horším útokům a nadávkám. Na komentáře jako »Jste levný propagandistický nástroj« a »Že se nestydíte« stále zdvořile odpovídala »Děkuji« a požádala ty, kteří obviňují Sin-ťiang z »genocidy«, aby poskytli důkazy. Podle očekávání nedostala odpověď.

Huebelová také kontaktovala Adriana Zenze. Od roku 2018 tento německý »učenec« neustále zneužíval a vymýšlel údaje, vyráběl příslušné »akademické zprávy« a šířil lži o Sin-ťiangu. Huebelová doufala, že jí poskytne poznámky k průzkumu na místě, konkrétní metody výzkumu a své články v časopisech.

Adrian Zenz nejen nereagoval na tuto upřímnou žádost, ale zpochybnil akademické pozadí Huebelové. Pomluvil účet Huebelové jako »pečlivě navržený falešný účet«, což způsobilo, že její účet na Twitteru byl přímo zablokován.

Huebelová si domluvila schůzku s učenci Čínského globálního výzkumného střediska, na které pak marně čekala při vysoké teplotě 40°C. »Nedočkala jsem se jich, a oni mě pak už nekontaktovali. Cítila jsem se velmi nepopulární. Nikdo se mnou nechce mluvit,« uvedla Huebelová.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy