„Drahý Li Hua“ přináší nečekané kulturní propojení mezi čínskými a americkými uživateli internetu 

Překvapivá vlna odpovědí od Američanů, z nichž se mnozí identifikují jako »uprchlíci z TikToku«, zasáhla srdce čínských uživatelů internetu. 

Tyto reakce nejsou jen běžnými poznámkami. Jsou to srdečné odpovědi na dopisy psané čínskými studenty v roli »Li Huy«, fiktivní postavy dříve využívané v anglických úkolech. 

Tyto nečekané výměny vznikly na platformě RedNote, digitální síti, která se stala oblíbenou alternativou TikToku poté, co byl ve Spojených státech zakázán a měl výpadky. 

»Už je to dlouho, co jsme si psali, a chtěl jsem zjistit, jak se máš,« začíná srdečné video od amerického uživatele známého jako »when_music« na čínské sociální síti. »Jaký je život? Jak se má tvoje rodina? Jak se mají tvoji přátelé? Splnil sis všechny své sny? Pořád procvičuješ angličtinu?« 

»Vzpomínám si na dopisy, které jsme si kdysi psali. Psals mi o svých oblíbených knihách, oblíbeném jídle, tradicích, oblíbených kapelách a o tom, co děláš během dne. Pořád ty věci miluješ? Máš rád nové věci? Máš rád nové lidi, novou rodinu, nové kočky?« pokračoval americký uživatel. 

V dopisech a videích zveřejněných online tito američtí uživatelé omlouvali své »opožděné odpovědi« a oslavovali toto nečekané opětovné spojení se svými čínskými »dopisními přáteli«. Tito nově příchozí začali tvořit odpovědi na hypotetické dopisy, které čínští studenti psali během let. 

Hashtag #LiHua získal na platformě RedNote přes 4,1 milionu zhlédnutí a 60 000 komentářů, což vyvolalo srdečné výměny pozdravů, jež překračují hranice. 

»Drahý Li Hua, právě jsem se dozvěděl, že jsi během let napsal mnoho dopisů, které zůstaly bez odpovědi. Jsem rád, že ti nyní konečně mohu napsat,« stálo v ručně psaném dopise od amerického uživatele Ernesta. 

»Rád bych slyšel, jak jsi žil od té doby, co jsi naposledy psal – splnil sis své sny, nebo jsi našel nové? Udržel sis kontakt s dávnými přáteli?« Svůj dopis zakončil dojemným příslibem, že se naučí čínsky pro budoucí korespondenci. 

Pod jeho příspěvkem odpověděl čínský uživatel: »Nespočet „Těším se na tvou odpověď“, které jsem psal na konci svých dopisů, se konečně stal skutečností. Můj život prošel mnoha změnami a mé sny se spolu s tím změnily. Našel jsem nové přátele a ztratil kontakt s některými starými, ale chápu, že to vše je součástí dospívání.« 

Další čínský uživatel komentoval: »Tak jednoduchá slova, a přesto zasáhnou přímo do srdce.« Jiný uživatel s radostným nadšením dodal: »Po více než 20 letech konečně vím, jak můj dopisní přítel vypadá.« 

Tyto výměny zasáhly srdce na obou stranách Pacifiku. Americká uživatelka jménem »tracecode« sdílela svůj emocionální příspěvek ve videu, které získalo 35 000 lajků a 5 000 komentářů během jediného dne. 

»Opravdu mě zasáhlo, jak moc se můžeme všichni propojit jako lidé. Už jen to, jak lidé oceňují, že někdo odepíše Li Huovi, mě opravdu dostalo, protože jsem dlouho necítila, že bychom si my, Američané, zasloužili být oceňováni,« uvedla a dodala, že když vidí, jak se všichni cítí stejně, jí dává »opravdu velkou naději«. 

Pro miliony Číňanů a Američanů se tato virtuální »setkání« proměnila ve výměnu naděje a povzbuzení mezi uživateli z obou zemí. 

Tento pocit snad nejlépe vystihují závěrečná slova uživatele »when_music« adresovaná Li Huovi: »Můžeš se cítit starší, můžeš vidět vrásky kolem očí, můžeš vidět vrásky na tváři, ale pořád jsi mladý a stále je čas. Pamatuj si, že můžeš dosáhnout čehokoliv. I já si to pamatuji, tak na mě nezapomeň.« 

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy